Duże mieszkanie dla pary

Proszę o pomoc w aranżacji mieszkania. Mieszkanie ma służyć 2 osobom. Mamy bardzo dużo książek, więc potrzebujemy miejsca do ich przechowywania. Chciałabym mieć też szafę do schowania odkurzacza, drabiny, suszarki itp. Kuchnia - dużo szafek, zmywarka, mały stolik na szybki posiłek. 

Korytarz jest na tyle duży, że jest tam miejsce na dodatkową szafę (przy wejściu do salonu, 50 cm gł.) - na odkurzacz, suszarkę, itp. Mniejszy schowek we wnęce może służyć do przechowywania narzędzi lub innych drobiazgów.

Sypialnia - duże 2 - osobowe łóżko z szafkami nocnymi, a na całej szerokości ściany szafa na zamówienie (drążki na 2 poziomach, szuflady).

Pokój obok to gabinet - przy ścianie z lewej strony szafki i półki (zabudowa na całą ścianę) - na książki, dokumenty itp. Pod oknem biurko, obok sofa - pokój może służyć jako gościnny w razie potrzeby.

W kuchni zabudowa w kształcie litery L - z lodówką (L), zmywarką (Z) i blatem roboczym pod oknem. Szafki wiszące do sufitu. Przy drugiej ścianie stolik z 2 krzesłami.

Mniejsza łazienka - prysznic z odpływem liniowym (czyli bez brodzika), umywalką na szafce i sedesem. Większa łazienka - wanna w zabudowie (na ścianie na prawo od wejścia grzejnik), 2 umywalki za zabudowie z szufladami pod spodem, z lewej strony pralka w zabudowie (nad nią szafki) i sedes (nad nim na ścianie również można umieścić szafkę).

W salonie proponuję zabudowę za zamówienie po prawej stronie z szafkami i półkami oraz tv. Z lewej strony regał, stół z 4 krzesłami i sofa. Pod oknem można dodatkowo postawić niewielki lekki fotel (by w razie potrzeby można było go łatwo przesunąć i wyjść na taras).

Duże mieszkanie dla pary Duże mieszkanie dla pary 
Rys.1. Rzut mieszkania. Rys.2. Rzut mieszkania - propozycja aranżacji.