Jak urządzić salon w stylu skandynawskim?

Witam, proszę o wizualizacje salonu. Nie mam kompletnie pomysłu na dekoracje okien (rolety/firanki itd) oraz na ogólne dodatki, żeby wszystko razem pasowało do siebie i było w nowoczesnym stylu. Kanapę i fotel oraz stolik kawowy chcemy w stylu skandynawskim, tylko z resztą nie wiemy co dalej. Liczymy na Was! :)
Rzut pokoju

Porada projektanta:

Pani Kamilo, przygotowałam kolaż zdjęć w formie tablicy inspiracji na podstawie Pani opisu. Co do dekoracji okiennych to zawsze sprawdza się zestaw rolety rzymskie - funkcjonalne i eleganckie - z zasłonami z naturalnej tkaniny np. lnu w kolorze jasnoszarym lub beżowym, które z kolei dodadzą przytulnego i swojskiego charakteru. Zależnie od pory roku i pogody można nimi swobodnie manewrować i zaciemniać lub osłaniać okna.

Wizualizacja salonu

Natomiast pozostałe dodatki sugerowałabym dopasować do stylu skandynawskiego oraz postawić na jeden, maksymalnie dwa kolory przewodnie i pod nie dopasowywać poszczególne elementy. Na kolażu dodatki są w kolorze niebieskim i białym.

Warto po prostu ograniczyć paletę barw do kilku - również jeżeli chodzi o kolor drewna. Czyli tak jak na zdjęciu podobny odcień drewna na podłodze, na nogach stolika oraz na ramce ściennej. Jeżeli ma Pani więcej pytań lub chce kontynuować projekt z architektem wnętrz proszę o kontakt sikora.projekty@gmail.com