Jak połączyć stary dobytek z aranżacją nowego mieszkania?

Witam serdecznie. Kupiliśmy z mężem nowe dwupokojowe mieszkanie w stanie deweloperskim z ogrodem które będziemy odbierać na początku września(M 02). Zastanawiamy się jak je urządzić - na razie jesteśmy sami ale chcielibyśmy uwzględnić przestrzeń dla potencjalnego potomka:) Ponadto wraz z nami przeprowadza się również duża dwudrzwiowa lodówka (szer 90cm) oraz pianino (szer. 150 cm, wys. 108). Potrzebowaliśmy również chociaż małego kąta do pracy. Czy w ogóle możliwe jest pogodzenie tylu rzeczy? Z góry dziękuję za poradę.

Porada projektanta:

Pani Olu,

Przesyłam propozycję aranżacji mieszkania bez ingerowania w lokalizację ścian działowych. Jedynie sugeruję otworzyć korytarz i połączyć go z resztą mieszkania, co przy zastosowaniu frontów lustrzanych w szafie przy wejściu powiększy i rozświetli przestrzeń.
Rzut mieszkania
Lodówka side by side powinna zmieścić się we wnęce przy kominie, ale proszę po odbiorze sprawdzić faktyczną szerokość wnęki i porównać ją z sugerowaną przez producenta przestrzenią, aby upewnić się, że drzwi lodówki się całkowicie otworzą. Jeżeli okaże się, że centymetrów brakuje trzeba będzie ściankę wyburzyć i zastąpić ją płytą meblową, lub zastosować inne rozwiązanie w konsultacji z ekipą budowlaną.
Pianino umieściłam w ciągu meblowym wraz z szafką RTV i witryną koło stołu. Myślę, że można to ciekawie rozwiązać kompozycyjnie, ale tu potrzebny będzie mebel na wymiar, aby wszystko do siebie pasowało, a przy tym było funkcjonalne.
Ale to co najważniejsze zostawiłam na koniec, czyli kącik dla dziecka. Przy obecnym układzie ścian proponuję zrezygnować z dużej szafy w sypialni, a w jej miejscu postawić łóżeczko, komodę i regał lub przewijak. Nad łóżkiem jeszcze mogą znaleźć się półki. np. na książki czy ramki ze zdjęciami. Warto w takim przypadku bardzo uważnie rozplanować wnętrze szafy w korytarzu tak, aby każdy domownik pomieścił tam swoje rzeczy. 
Jeżeli ma Pani więcej pytań lub chce kontynuować projekt z architektem wnętrz proszę o kontakt sikora.projekty@gmail.com