Jak wydzielić przestrzeń na garderobę?

Mam swój pomysł na garderobę, ale nie wiem czy słuszny. Kupiłam domek jednorodzinny i bardzo bym chciała mieć garderobę do której się wchodzi, nie tylko otwiera. Chcę powiększyć wnękę sypialni (nr 7, teraz ma 73cm). Chcę jej dodać 60 cm z pokoju obok (nr 6). Miała by wtedy 133 cm, na długość 305 cm. Czy wtedy będzie dużo miejsca na szafki, wieszaki i będzie można do niej wejść? Mieć jakieś lustro? Czy to jest dobre rozwiązanie? Pokój obok zmniejszy się wtedy do 6 m, ale chciałam tam mieć toaletkę z lustrem i kosmetykami, plus na ścianie też jakąś szafę w zabudowie. (Mamy tylko te pokoje od szaf a wszystko się musi zmieścić). Czy jest sens robić tak jak piszę, czy lepiej zostawić jak jest i wtedy w pokoju nr 6 zrobić większą szafę dodatkowo? Proszę o pomoc bo fachowcy czekają z przesuwaniem ściany, a ja totalnie nie wiem czy mój pomysł ma sens. Pozdrawiam, Paulina.
Rzut przesłany przez czytelniczkę

Porada projektanta:

Pani Paulino, zaproponowałam przesunięcie ściany do samego okna pokoju sąsiedniego. W takim wypadku powstaje nam długie i wąskie pomieszczenie, dlatego zaprojektowałam szerokie drzwi przesuwne, które mogłyby być częściowo przeszklone np. szkłem mlecznym. Na przeciwko wejścia znalazłaby się spora toaletka z lustrem, a po obu bokach mamy miejsce na zabudowy.

Proponowany projekt

Zasugerowałam otwarte szafy z drążkami na wieszaki, dzięki czemu nie potrzeba miejsca na fronty i kombinowanie z ich otwieraniem. Takie rozwiązanie da też nieco więcej przejścia między wieszakami i ścianą. Na krótszych ścianach znalazłoby się miejsce jeszcze na otwarte półki lub wieszaki ścienne.

Fot. archzine,fr

Samo zagospodarowanie wnętrza garderoby trzeba by przemyśleć pod kątem ilości posiadanych rodzajów ubrań i preferowanego ich przechowywania. Jeżeli stwierdzi Pani, że po jednej stronie toaletki będzie drążek (mogą być też dwa, jeden nad drugim) to po drugiej stronie może być płytsza zabudowa, taka jak toaletka, z szufladami lub półkami. Załączam parę inspiracji. Mam nadzieję, że pomogłam.

Fot. archzine,fr

Jeżeli ma Pani więcej pytań lub chce kontynuować projekt z architektem wnętrz proszę o kontakt sikora.projekty@gmail.com