WILLA W CICHEJ OKOLICY

Dom na warszawskiej Saskiej Kępie położony jest przy cichej uliczce. Pomimo otaczających go wysokich, starych drzew, niewielki apartament jest świetnie doświetlony dzięki dwóm oknom, w tym wychodzącemu na balkon portfenetr. Jednak jak to bywa z apartamentami na wynajem czasowy wnętrzu brakowało indywidualności.

Jedynym elementem dekoracyjnym był odsłonięty fragment ceglanego muru - atut starej, przedwojennej wilii. Całe wnętrza jednak zapełniały jedynie najpotrzebniejsze przedmioty.

PRAKTYCZNA I PIĘKNA PODŁOGA

Anna Drozd i Beata Łańcuchowska metamorfozę rozpoczęły od wyboru podłogi. Wybór padł na winyl Quick-Step Dąb piknikowy ochra. Dzięki nowoczesnej technologii panele doskonale odwzorowują wygląd naturalnego materiału. Ich powierzchnia jest chropowata, pod palcami wyczuwa się rysunek słojów i sęków. Cienki i elastyczny winyl wprost idealnie nadawał się do zakrycia zniszczonego parkietu, którego nie trzeba było zrywać.

Prawdziwą zaletą w takim miejscu jest również wodoodporność umożliwiająca częste mycie, i fakt, że winyl jest cichy i ciepły w dotyku. Nikt z sąsiadów nie będzie słyszał stukania obcasów, a po pokoju z powodzeniem można chodzić boso. Ciepły kolor podłogi był dobrą podstawą do kolejnych zmian.

Winylowa podłoga

KLASYKA WZORNICTWA

Wnętrze wypełniły meble, które dziś są już klasykami. Tworzone z myślą o PRL-owskich mieszkaniach nadążały za światowymi trendami wzorniczymi. Ich lekkie formy - nogi w formie odwróconej litery V, delikatna sklejka - doskonale sprawdzały się w niewielkich mieszkaniach.

Dziś, poddane niewielkiej renowacji, jak wymiana obicia na nowe, cieszą oko jak dawniej. Blogerkom udało się znaleźć tkaniny obiciowe, których żywe zdecydowane pastele i geometryczne wzory wprost odwołują się do tych, które modne były w momencie powstania mebli. Wyrazisty styl mebli trzeba było tylko podkreślić.   

Retro fotel

STYL EKO

Odwołaniem do stylu eko stały się kolory i dodatki. Przemieszane ze sobą różne odcienie zieleni, od jasnej do ciemnej, butelkowej, koją wzrok, uspakaja i pozwalają gościom odetchnąć po dniu spędzonym w hałaśliwym mieście. Równocześnie wnętrze urozmaicono mieszanką różnych kolorów. Na ścianie pojawiły się aż trzy - szmaragdowa zieleń, wpadająca w fiolet czerń i delikatny róż.

Do takich połączeń potrzebna jest nie tylko odwaga, ale „dobre oko” i wyczucie kolorystyczne, by zachować spójność i nie przeładować wnętrza nadmiarem. Motywy zgodne ze stylem eko pojawiły się również na tkaninach i dodatkach - poszewki przyozdobione są motywami roślinnymi, a ścianę zdobią grafiki ze wzorem liści.  

Zagłówek z wikliny

METAMOROFOZY

Łączenie różnych stylistyk wymaga odrobiny wysiłku i dobrego wyczucia przestrzeni. Beata Drozd i Anna Łańcuchowska, przez ponad rok przygotowały w trzech miastach Polski metamorfozy. Inspiracją dla blogerek były stylizacje przygotowanie przez specjalistów marki Quick-Step.

Okazuje się, że odrobina wyobraźni i odwagi daje efekt w postaci bardzo zindywidualizowanych wnętrz. Autorki bloga „Pani to potrafi” udowodniły, że aby wnętrze nabrało oryginalnego wyglądu nie jest konieczne posiadania dużego budżetu i prowadzenie trudnych remontów.

Mieszkanie w stylu eko