Apartament w centrum miasta idealnym miejscem dla aktywnych emerytów

Mieszkanie Barbary i Antoniego mogłoby należeć do pary praktycznie w każdym wieku. Przestronne, czyste w swojej formie i jasne wnętrza to jednak w tym przypadku efekt wieloletnich doświadczeń. Wcześniej przez długi czas mieszkali w domu. Kiedy dzieci dorosły i pofrunęły w świat, pomyśleli o mieszkaniu, które byłoby skrojone na miarę ich potrzeb, w centrum miasta, gdzie wszystko jest odpowiednio skomunikowane i wygodne.

Elegancki salon w stylu Modern Classic
Dywan Old, Sirecom
Nasza propozycja
Dywan Old, Sirecom
5195 zł
Stolik kawowy Silver Rush 120x120 cm transparentny
Nasza propozycja
Stolik kawowy Silver Rush 120x120 cm transparentny
4989 zł
Poduszka Chain
Nasza propozycja
Poduszka Chain
49 zł
Każdy szczegół został tu przemyślany. Również miejsce na TV. Ozdobne listwy porządkują przestrzeń i wyznaczają optycznie miejsce na zdjęcia czy półki. Wszystkie kable i urządzenia schowano w zabudowie.

Zawsze dużo podróżowali i do tej pory, mimo zbliżania się do wieku emerytalnego, są bardzo aktywni zawodowo. Dom to dla obojga przede wszystkim miejsce odpoczynku i relaksu, inspiracją więc stylu i nastroju panującego w mieszkaniu były dla nich ulubione wnętrza hotelowe.

Jadalnia w domu jednorodzinnym
Żyrandol Gypsy
Nasza propozycja
Żyrandol Gypsy
639 zł
Tapicerowane krzesła zostały wykonane na zamówienie według projektu Jonatana Kilczewskiego.

Nowe mieszkanie od dewelopera do kompletnej zmiany!

Mieszkanie kupili nowe, od dewelopera. Szybko się jednak okazało, że układ pomieszczeń nie jest rozplanowany tak, jak powinien, a funkcje, na których im zależało, kompletnie się gubią. Trzeba było trochę poprzestawiać ściany i nadać wnętrzu odpowiedni charakter. A pomógł im w tym najlepszy architekt wnętrz, jakiego mogli sobie zamarzyć - ich własny syn!

Jadalnia w domu jednorodzinnym
Krzesło tapicerowane z kołatką Audrey, Grey Ring
Nasza propozycja
Krzesło tapicerowane z kołatką Audrey, Grey Ring
1878 zł
Stół Modern Barock, blat szklany, Invicta Interior
Nasza propozycja
Stół Modern Barock, blat szklany, Invicta Interior
2709 zł
W części dziennej biel i szkło grają główną rolę. Słup konstrukcyjny obudowano lustrzanymi płytkami, dzięki czemu stał się niezauważalny, bo odbija przestrzeń i światło.

- Relacje zawodowe w rodzinie różnie się układają - mówi projektant. - My jesteśmy ze sobą bardzo blisko i dobrze się rozumiemy, nie było więc żadnych kłótni ani nieporozumień. Dobrze znam gust rodziców, a oni mają do mnie pełne zaufanie.

Pojemne szafki podzielone są funkcyjnie względem systemu otwierania. Górne są bezuchwytowe, a dolne ozdobione kryształowymi gałeczkami korespondującymi z żyrandolem Lumina Deco W8. Kwarcowy blat i kamienny zlew to kontynuacja dbałości o jakość materiałów i jednocześnie elegancję.

Zaczęło się więc od zmian w układzie mieszkania. Nie wszystko dało się poprzestawiać, ale efekt, jaki został uzyskany, sprawił, że z niewygodnych labiryntów powstała przyjazna, zintegrowana przestrzeń. Łazienkę powiększono kosztem garderoby, a ta z kolei wydłużyła się kosztem sypialni. W salonie została przesunięta ściana, dzięki czemu powstała pojemna szafa w korytarzu i powiększona kuchnia. Mała toaleta została przerobiona na minipralnię.

Meble powstały w większości na zamówienie, dzięki czemu wszystkie wnętrza mają bardzo osobisty charakter

To wszystko sprawiło, że wygody, do których przyzwyczaili się, mieszkając w domu, pozostały, a jedynie zmniejszyła się powierzchnia, przystosowana teraz do dwóch, a nie jak wcześniej do pięciu osób. Gabinet spełnia dwie funkcje, w zależności od potrzeb. Na co dzień jest miejscem relaksu z książką czy toaletką dla pani domu, a zamienia się w pokój gościnny, gdy przyjeżdża w odwiedziny syn lub córki, mieszkający na stałe w innych miastach.

Podłoga w całej przestrzeni dziennej pokryta jest białymi płytkami Atlas Concorda. Tworzy ona ład i harmonię.

Łazienka jest jasna i właściwie monochromatyczna. Wanna była niezbędna, bo o ile rano oboje biorą szybki prysznic, to wieczorami lubią, niczym w hotelowym SPA, delektować się kąpielą. Na każdym kroku widać tu dbałość o szczegóły, tak w formie, jak i kolorystyce oraz użytych materiałach. 90 procent mebli, łącznie z krzesłami było wykonywanych według projektu na zamówienie, a urządzanie mieszkania trwało rok.

Gabinet z elementami stylu glamour
Konsola Luxury, wykończenie szklane, Kare Design
Nasza propozycja
Konsola Luxury, wykończenie szklane, Kare Design
1419 zł
Kanapa w gabinecie to również od początku do końca projekt Jonatana. Za shuttersami Jasno, pasującymi do drewnianych, białych żaluzji tej samej firmy, ukryta jest szafa. Stolik Kare Design i biurko Primavera Home to kontynuacja stylowej elegancji.

Wnętrze bez kompromisów - stół jadalniany sprowadzany z...Holandii!

Najdłużej czekali na stół jadalniany, który sprowadzany był z Holandii. Jonatan wypatrzył go na targach w Mediolanie trzy lata temu i wtedy nie był on jeszcze dostępny nigdzie w Polsce. W mieszkaniu dość wyraźnie oddzielone są od siebie strefy dzienna i nocna. Salon, jadalnia i kuchnia tworzą otwartą przestrzeń, jednocześnie zachowując bardzo wyraźne granice. Nie ma tu miejsca na zbyteczne bibeloty czy półki, a użyteczne dodatki są jednocześnie ozdobą. Coś, co spełnia istotną funkcję, stanowi zarazem element dekoracyjny.

Sypialnia w granacie
Łóżko tapicerowane Nancy
Nasza propozycja
Łóżko tapicerowane Nancy
4600 zł
Szafirowe szafki i wygodne łoże z pikowanym zagłówkiem to również projekt Jonatana Kilczewskiego. Podłogę, podobnie jak w gabinecie, ocieplają deski z dębu bielonego.

- Mama uwielbia biżuterię, złoto i srebro. Stąd w mieszkaniu pojawiły się sztukaterie, ozdobny żyrandol w jadalni, kryształowe gałki i chromowane meble. Taka jest też rama witryny w jadalni, która służy do przechowywania, ale dzięki ozdobnemu obramowaniu dodaje też elegancji wnętrzu - mówi Jonatan Kilczewski.

Antoni woli biele i szarości, spokojne, stonowane barwy i minimalizm. Ukłonem w jego stronę były więc kolory ścian, frontów oraz mebli. Lubi gotować i robi to dość często, zwłaszcza że oboje z żoną zwracają uwagę na zdrowe odżywianie.

To najbardziej kolorowe pomieszczenie, choć konsekwentnie nawiązujące również do części dziennej i koloru zasłon. Za przesuwnymi drzwiami kryje się pojemna garderoba. Dzięki temu udało się uniknąć szaf i zabudowy.

Kuchnia musiała więc być odpowiednio funkcjonalna, a jednocześnie dawać możliwość szybkiego posprzątania i ukrycia zbędnych sprzętów, gdy nie są one potrzebne. Nikt z domowników nie toleruje bowiem zastawionych blatów i bałaganu.

Hotelowe wnętrze w domowym zaciszu

Barbara lubi żywe kwiaty i od 38 lat Antoni przynosi je swojej żonie bez żadnej okazji. Kwiaty w tym mieszkaniu są więc zawsze i tym samym ożywiają wnętrze. Jest to też wybór poniekąd praktyczny, bo ze względu na częste wyjazdy rośliny doniczkowe zupełnie by się nie sprawdziły.

Biel płytek Zien Collection Tubądzina łączy się ze srebrną lamówką i lustrzaną włoską mozaiką w toaletowej wnęce. Na podłodze położono te same płytki, co w części dziennej.

- Wcześniej zakochani byliśmy w hotelowych wnętrzach - mówią Barbara i Antoni - teraz stwierdziliśmy, że ich urok zmalał, od kiedy mamy swoje wymarzone mieszkanie, w takim stylu, jaki odpowiada nam najbardziej. I o ile kiedyś najbardziej lubiliśmy moment wyjazdu, tak teraz uwielbiamy wracać

Szafa, mieszcząca wierzchnie okrycia, buty i płaszcze, nie tylko nie rzuca się w oczy, ale jest też praktycznym lustrem. Usytuowanie tuż przy wyjściu, pozbawionym przedsionka, to zabieg ergonomiczny i zapewniający zachowanie porządku.