Klasyka i nowoczesność w jednym - styl Modern Classic

Współczesna klasyka - te dwa słowa idealnie opisują styl, w jakim tworzy Agnieszka Pudlik, właścicielka marki BBHome, która jako pierwsza w Polsce zaczęła lansować eleganckie połączenie tradycyjnych wzorów z nowoczesnymi materiałami i rozwiązaniami. Szyk Modern Classic szybko zdobył w Polsce uznanie. Spodobał się także pewnej młodej parze, która prowadzi interesy w całym kraju i cały czas jest w rozjazdach.

Biała kuchnia z czarnymi detalami, elementy stylu glamour.
Lampa wisząca Gatsby
Nasza propozycja
Lampa wisząca Gatsby
779 zł
W tej otwartej przestrzeni widać wyraźny podział na strefy - kuchenną, salonową i jadalnianą, w której imponuje dębowy stół Miloni Avangarde marki BBHome inspirowany współczesną architekturą. Ciekawą linię blatu podkreślają oparcia krzeseł Master marki Kartell.

- Ich marzeniem było stworzenie mieszkania, które mogłoby być dla nich spokojną przystanią, miejscem wytchnienia i wyciszenia, gdzie raz na jakiś czas ukryliby się przed całym światem i po prostu pomieszkali ze sobą jak zwyczajna para - mówi projektantka.

Biała kuchnia z czarnymi detalami, elementy stylu glamour.
Krzesło Masters
Nasza propozycja
Krzesło Masters
840 zł
Dość tradycyjna w stylu zabudowa kuchenna została unowocześniona wiszącymi szafkami, które pokryto czarną szybą lacobel. Na stole taca Lotus.

Podział przestrzeni apartamentu

Agnieszka postanowiła więc, że usunie część oryginalnych ścian, które ostawił deweloper, by stworzyć dużą otwartą przestrzeń, łączącą strefę relaksu, kuchenną i jadalnianą. Zostawiła tylko niewielki fragment ściany przy głównym wejściu jako symboliczny element, który oddziela parę od świata zewnętrznego. Z obu stron został on ozdobiony połaciami czarnego szkła, które intryguje już od wejścia i dodaje głębi całemu wnętrzu.

Kultowe krzesła marki Kartell przy dębowym stole.
Stół do jadalni Kapal
Nasza propozycja
Stół do jadalni Kapal
2599 zł
Od strony salonu również zamontowano ściankę z czarnej szyby lacobel, która w wyrafinowany sposób odbija światło. Po lewej powstało tapicerowane siedzisko, a nad nim zamontowano kinkiet Petra od BBHome.

Od strony salonu stał się on też „zagłówkiem” dla ogromnego stołu, przy którym właściciele mogą podejmować najbliższych przyjaciół, choć - jak sami przyznają - rzadko to robią, by móc raczej nacieszyć się sobą.

Intensywne kolory w salonie w stylu Modern Classic.
Sofa Emi Velvet
Nasza propozycja
Sofa Emi Velvet
1400 zł
Sofa Salma od BBHome w modnym odcieniu głębokiej zieleni mocno odcina się na tle ściany z wapiennych płyt. Zadziorności dodają jej poduszki Moonstera.

Dębowy stół Avangarde od BBHome mógłby trochę przerażać swoją wielkością i postawnością, dlatego Agnieszka postanowiła dodać mu nieco lekkości, zestawiając z kultowymi krzesłami Masters od Kartella.

Intensywne kolory w salonie w stylu Modern Classic.
Kwiat monstery, HK Living
Nasza propozycja
Kwiat monstery, HK Living
439 zł
Poduszka z motywem palmy, HK Living
Nasza propozycja
Poduszka z motywem palmy, HK Living
85 zł
Fotel Dione w musztardowym obiciu to jedyny mebel o tak intensywny kolorze w całym mieszkaniu.

- W ten sposób kompozycja stała się niemieszczańska i odpowiednia do młodego wieku właścicieli - podkreśla projektantka.

Żywe kolory w szykownym mieszkaniu

Całe mieszkanie utrzymane jest w mocnych, graficznych barwach, ale tu i ówdzie dominujące biele i czernie Agnieszka postanowiła przełamać żywymi kolorami. Szmaragdowa sofa Salma i musztardowy fotel Dione wycinają się z tego neutralnego tła i od razu zapraszają do strefy relaksu, a wrażenia przytulności dodaje jeszcze ściana z płyt z naturalnego piaskowca.

W sypialni wrażenie robi tapicerowana ściana, która pełni rolę ogromnego zagłówka. Projektantka stworzyła go, by nadać wnętrzu oryginalności, ale także przytulności. Pokój ogrzewa oryginalny grzejnik Charlestone marki Zender.

Tu właśnie właściciele spędzają czas na domowych seansach filmowych, nad kanapą bowiem zamontowano projektor, a wysuwany z sufitu ekran pojawia się po drugiej stronie, zasłaniając zabudowę kuchenną i budując w ten sposób nastrój kinowej sali. Wystarczy tylko zaciągnąć zasłony…

Sypialniana ściana z trójkątów!

W sypialni największe wrażenie robi pikowana ściana z asymetrycznych trójkątów.

Cała stolarka to indywidualny projekt Agnieszki Pudlik, dzięki któremu udało się znaleźć miejsce do przechowywania wszystkich rzeczy. Przed toaletką stanęło krzesło Pols Potten Cosy od BBHome.

- To właściwie jeden, wielki zagłówek, który nadaje temu wnętrzu charakteru i podkreśla komfort - mówi projektantka. Również tu, wśród bieli, czerni i szarości pojawił się jeden kolor - fioletowy - na ścianie i na fotelu Pols Potten Cosy od BBHome.

Wyciszające biele i szarości to kolory idealne do sypialni, gdzie najbardziej liczy się wygoda i funkcjonalność.

Na przeciwko łóżka Agnieszka zaprojektowała cała ścianę pojemnych szaf, które ukrywają wszystko, co potrzebne, ale niekoniecznie musi być widoczne. Znalazło się tam także miejsce na toaletkę pani domu. A gdy na końcu odwiedzamy łazienkę, potężna dawka czerni dosłownie oszałamia i uwodzi.

Okrągłe. srebrne lustro w stylu glamour.
Lustro Cartier, 100 x 100 cm
Nasza propozycja
Lustro Cartier, 100 x 100 cm
2279 zł
Dekoracyjne lustro mocno odcina się od tafli czarnego szkła lacobel.

Klimatyczne światło z kinkietów Bent marki Aquaform obija się nie tylko w lustrach Glace od BBHome i w niezliczonych płytkach mozaiki Bisazza.

Czarna łazienka z motywem marmuru.
Płyta marmurowa Elf black Foshan Junjing
Nasza propozycja
Płyta marmurowa Elf black Foshan Junjing
169 zł
Łazienka jest królestwem blasku, dzięki nastrojowemu światłu, które odbija się w niezliczonych powierzchniach. Choć dominantą w łazience stał się kolor czarny, nie odnosi się wrażenia małej, ciasnej powierzchni. Imponujący marmur Nero Marquina oraz mozaika Bizazza, które odbijają się w szykownych lustrach Glace od BBHome, zapraszają do wyciszenia i relaksu.

Autor
Olśnieni szykiem - mieszkanie w stylu Modern Classic
Robert Pieńkowski
Dziennikarz, kucharz, archeolog, aktor, improwizator, animator. Był redaktorem w wielu prestiżowych magazynach jak Pani, Sukces, Elle Decoration, Gala, Maxim. Ma dwie...