Projekt stworzony z sympatii do siebie i...designu

Poznali się piętnaście lat temu. Iwona, właścicielka prezentowanego na naszych łamach apartamentu, oraz architekt Roland Stańczyk. Przedstawiła ich sobie wspólna znajoma, która pomyślała, że coś wyjątkowego powstanie z tej znajomości. Nie pomyliła się. Projektant bowiem współpracował z Iwoną przy wykańczaniu jej poprzedniego mieszkania. Oboje przyznają, że od początku między nimi zaiskrzyło.

Salon w stylu glamour
Fotel Melrose, Gianfranco Ferré Home
Nasza propozycja
Fotel Melrose, Gianfranco Ferré Home
14075 zł
Plafon Eden, Eichholtz
Nasza propozycja
Plafon Eden, Eichholtz
3723 zł
Część wypoczynkowa zaprasza nie tylko pięknymi, ale też superwygodnymi meblami jak sofa i fotele włoskiej marki Alberta. Stoliki z marmurowymi blatami od Eichholtz nadają spokojny prestiż przestrzeni, a kryształowe plafony Andromeda (Marchetti) dla salonu tym, czym są niczym biżuteria dla wieczorowej sukni.

- W Rolandzie cenię to, że zwraca uwagę na detale, jest bardzo dokładny, cierpliwy - przyznaje pani domu. - Iwona buduje klimat zaufania, współpracy i wzajemnego zrozumienia - rewanżuje się architekt. - Przy pierwszym projekcie Roland dał mi tak wiele komfortu, a w stworzonym wówczas wnętrzu mieszkało mi się świetnie i mimo upływu kilkunastu lat nie zestarzało się ono wcale - mówi właścicielka.

Szare poduszki na kanapę
Zestaw dwóch stolików Fletcher, Eichholtz
Nasza propozycja
Zestaw dwóch stolików Fletcher, Eichholtz
14699 zł
Wszystkie odcienie brązów, szarości i beżów zostały dobrane starannie i po wielu próbach tak, by już same te kolory budziły nastrój bezpretensjonalnej elegancji.

Nic więc dziwnego, że gdy przyszedł czas zmian, nie wyobrażała ona sobie, by wystrój jej nowego apartamentu nie powstał wspólnie z Rolandem. - Moim marzeniem było stworzenie miejsca, które po prostu sprawi Iwonie wielką radość - przyznaje architekt.

Duże okna w jadalni
Krzesło tapicerowane z aksamitu Georgia, Port Maine
Nasza propozycja
Krzesło tapicerowane z aksamitu Georgia, Port Maine
949 zł
Jednym z ulubionych akcesoriów pani domu jest żyrandol nad stołem jadalnianym. – Kryształy tak pięknie się mienią, gdy włączone jest światło – mówi Iwona.

Apartament w luksusowym warszawskim budynku

Apartament znajduje się w powstałym niedawno luksusowym budynku w jednej z warszawskich dzielnic willowych. - Gdy po raz pierwszy pojechałem obejrzeć mieszkanie, doceniłem urodę zewnętrznej bryły apartamentowca - wspomina Roland. - Postawiłem sobie jednak wtedy za cel stworzyć projekt, w którym wnętrza przyćmią samą architekturę.

Tak właśnie powstało to zachwycające miejsce. Dla ogromnie dużo pracującej w domu Iwony jest ono nie tylko prywatnym biurem, nie tylko oazą wypoczynku, ale także życzliwą przystanią dla rodziny i przyjaciół. A wszystko to zanurzone w nadzwyczajnie wyrafinowanym otoczeniu.

Część tarasu od strony gabinetu zaaranżowano minisalon pod chmurką. Dzięki ogromnemu parasolowi można schronić się latem przed promieniami słońca lub jesienią przed deszczem.

Zarówno pani domu jak i architekt mają szczególne oko do detalu. To też ich łączy. Tutaj jednak detal nabrał szerszego znaczenia. Jest nim bowiem w skali makro na przykład imponująca lampa w jadalni od Eichholtz, perfekcyjnie cięta i fazowana francuska jodełka na podłodze w ciekawym, nowoczesnym odcieniu czy subtelny kolor ścian w salonie, który odcieniem przypomina mocno rozwodnione kakao.

Kryształowy żyrandol w salonie
Żyrandol w stylu glamour
Nasza propozycja
Żyrandol w stylu glamour
1857 zł
Pod taką lampą jak ta marki Eichholtz każdy posiłek staje się wyjątkową ceremonią. Stół i krzesła zostały zrobione na zamówienie, a niezwykły odcień tapicerki krzeseł był pieczołowicie wybrany we włoskiej manufakturze.

Natomiast w skali mikro to biżuteryjne zastosowanie polerowanej stali nierdzewnej, która pojawia się na rozmaitych meblach czy w elementach architektonicznych jak framugi drzwi. Takich smaczków jest w apartamencie mnóstwo. Można je zobaczyć dopiero wtedy, gdy człowiek znajdzie wystarczająco dużo czasu, by rozsmakuje się w tym projekcie. Tu po prostu nie da się nudzić.

Designerska zabudowa kuchenna
Misa Chalet Lounge, Kare Design
Nasza propozycja
Misa Chalet Lounge, Kare Design
143 zł
Cała kuchnia powstała na zamówienie. W okapie marki Elica odbija się lampa nad stołem jadalnianym.

Biżuteryjne detale w stylu glamour

Pani domu jest dumna, gdy gościom udaje się czasem dostrzec te detale, sama bowiem zachwyca się tutaj wszystkim. Jest jednak jedna rzecz, która szczególnie stała się bliska jej sercu. To podłoga w holu.

Łóżka od Nap wygląda jak wyspa spokoju. Nad nią wisi plafon Siam od Bover.

- Zanim powstał projekt, wyobrażałam sobie, że będzie to po prostu gładka szara płaszczyzna. Gdy Roland zaproponował imponującą mozaikę wielkoelementową, która nawiązuje do podłóg pałacowych, nie wiedziałam, czy obrał dobry kierunek. Jednak kiedy pokazał mi wizualizacje, natychmiast się z nim zgodziłam - opowiada Iwona.

Łazienka dla gości zaskakuje bielą. Wśród licznych lampek podsufitowych zawieszono niemal nierealne formy kryształowych lamp Mizu marki Terzani.

Tu bowiem w czarowny sposób łączy się prostota z bogactwem i klasyka z nowoczesnością. Meble, dekoracje, akcesoria, tkaniny i kolory prowadzą ze sobą interesujący dialog o tym, dlaczego zazwyczaj mniej znaczy więcej, ale czasem więcej znaczy lepiej.

Hall w stylu glamour
Konsola Cross, chromowana, RGE
Nasza propozycja
Konsola Cross, chromowana, RGE
1419 zł
Lustro Mortimer, Eichholtz
Nasza propozycja
Lustro Mortimer, Eichholtz
1722 zł
Roland twierdzi, że hol to wizytówka domu. W tym apartamencie postanowił, że owa wizytówka na każdym zrobi oszałamiające wrażenie.

Projekt został okrzyknięty najlepszym wnętrzem w Europie!

International Property Awards co roku wybiera najpiękniejsze wnętrza z całego świata, by ich autorów uroczyście nagrodzić podczas gali w Londynie. W tym roku to właśnie Roland Stańczyk został laureatem nagrody, a jego wnętrze zostało bezsprzecznie okrzyknięte najlepszym projektem w Europie! Serdecznie gratulujemy!