Mieszanka klasyki i nowoczesności we wnętrzu

Jak w bardzo nowoczesną bryłę jednorodzinnego domu o powierzchni 230 metrów kwadratowych z powodzeniem wpisać klasyczne wnętrze, które będzie nie tylko funkcjonalne, ale przy tym eleganckie i na dodatek stanie się bazą do eksponowania pięknych przedmiotów, które uwielbia kolekcjonować właścicielka? Przed takim trudnym wyzwaniem stanęła architektka Iza Bucka-Szczepańska.

stół w jadalni z żyrandolem
Lampa wisząca Heracleum, Moooi
Nasza propozycja
Lampa wisząca Heracleum, Moooi
9350 zł
Krzesło typu muszelka Jazz, szare
Nasza propozycja
Krzesło typu muszelka Jazz, szare
399 zł
Strefa jadalniana zaprasza niezwykle eleganckimi i wygodnymi krzesłami Zoi od Novelle. Na stole tej samej marki smakołyki z ulubionej cukierni domowników – Capuccino Cafe w Sopocie. Wieczorne posiłki oświetla lampa Heracleum od Moooi.

Na szczęście znała ona już wcześniej Kamilę, panią domu, trenera biznesowego. Dzięki temu, że obie wcześniej miały okazję ze sobą współpracować, tworzenie projektu tego domu odbywało się w atmosferze pełnego zaufania. Właścicielka, którą jest osobą o wyrafinowanym guście i z ogromnym poczuciem piękna, wiedziała, że tylko Iza stworzy dla niej i jej bliskich dokładnie takie wnętrza, w jakich rodzina będzie czuła się u siebie.

salon w stylu glamour
Lustro Selfie, Roberto Cavalli Home
Nasza propozycja
Lustro Selfie, Roberto Cavalli Home
34990 zł
Lampa stołowa, proj. Ef Chapman
Nasza propozycja
Lampa stołowa, proj. Ef Chapman
4055 zł
Komoda Graphic Teak, Ethnicraft
Nasza propozycja
Komoda Graphic Teak, Ethnicraft
7955 zł
Sofa Agda, Sits
Nasza propozycja
Sofa Agda, Sits
3972 zł
Poduszka z monogramem, Roberto Cavalli Home
Nasza propozycja
Poduszka z monogramem, Roberto Cavalli Home
890 zł
Salon jest prawdziwą oazą relaksu. Dzięki temu, że niemal wszystkie meble pochodzą z firmy Novelle osiągnięto tu stan bliski zen. Sofa Onyx, fotel Ed, witryna Elia, lustro Simple.

W całym projekcie niełatwo było także znaleźć balans pomiędzy tym, co klasycznie eleganckie a nowocześnie piękne.

- Cieszę się, że to jest dziś dostrzegalne. By to się powiodło, pewnego dnia musiałam powiedzieć Kamili: „Ten dom tego nie udźwignie”. Dlatego właśnie na każdą klasyczną rzecz, przypada teraz kilka lżejszych i nowoczesnych - mówi architektka. - Lubię łączyć tak style, bo efekt końcowy daję tę szlachetność, na której mi zależy.

Szklana weranda w domu jednorodzinnym

Właściciele nigdy wcześniej nie mieli ogrodu i gdy kupili ten dom, bardzo się cieszyli, że na tyłach znajduje się spory fragment natury. Początkowo zdecydowali się więc stworzyć taras, ale później doszli do wniosku, że chcą się nim cieszyć przez cały rok. Z tej potrzeby częstego kontaktu z naturą powstała właśnie weranda.

aranżacja tarasu
 Krzesło Kampala
Nasza propozycja
Krzesło Kampala
1775 zł
Śniadanie w ogrodzie? Nawet o każdej porze roku! Tę werandę zbudowała firma Green Decor Ogrody. Meble tarasowe to Kampala od firmy Miloo Home, a stoliczek z taśmy – BoConcept.

Jej wystrój z założenia jest bardziej ogrodowy i lżejszy lub - mówiąc inaczej - mniej klasyczny niż strefa dzienna. Iza spięła jednak wystrój werandy z resztą projektu, dzięki użyciu tego samego klucza kolorystycznego.

projekt: Iza Bucka-Szczepańska; współpraca projektowa: Beta Palka - Bucka Design, Anna Debus - Room no. 7

Autor
Nowoczesny dom ze szklaną werandą
Robert Pieńkowski
Dziennikarz, kucharz, archeolog, aktor, improwizator, animator. Był redaktorem w wielu prestiżowych magazynach jak Pani, Sukces, Elle Decoration, Gala, Maxim. Ma dwie...