Właścicielce trzypokojowego mieszkania zależało przede wszystkim na możliwości zrelaksowania się i komfortowym wypoczynku po intensywnej pracy. Architekci pracowni Decoroom, odpowiedzialnej za projekt wnętrza, zadbali o przytulny nastrój i wyjątkowy charakter aranżacji. Harmonijny, pełen prostoty wystrój jest wolny od surowości minimalizmu. Stonowana kolorystyka, naturalne materiały i przedmioty z duszą pomagają oczyścić myśli. 

- Klimat świąt wprowadzają korespondujące z całością detale. Jako dekoracyjne akcenty wykorzystano wiklinę, trawy morskie, len oraz wełnę. Jest naturalnie, lekko, bez przepychu. Całość dopełnia tradycyjna bożonarodzeniowa kolorystyka, dominują zieleń i czerwień. Dodatki nie wysuwają się na pierwszy plan, ale z wdziękiem wprowadzają świąteczną atmosferę. Subtelnym i przyjemnym dla oka akcentem są dekoracje w postaci liści eukaliptusa w salonie, kuchni i w łazience - opowiada Małgorzata Kasperek, architektka pracowni Decoroom.

Szykownie i bez przepychu

Kompozycje naturalnych roślin, ozdobne gwiazdy oraz subtelne dekoracje w tradycyjnej świątecznej kolorystyce świetnie wpisały się w oszczędny wystrój salonu, inspirowany stylem boho i eko. Główne skrzypce gra tu wygodna sofa w kolorze karmelu.

Tuż obok architekci wygospodarowali miejsce do spożywania posiłków. Nad sporym prostokątnym stołem zawisły plecione lampy - mocny akcent dekoracyjny wnętrza, który doskonale współgra z dywanem z juty i podłogą z ręcznie postarzanych dębowych desek. Naturalne dekoracje: pachnące gałązki świerku, włoskie orzechy, czerwone jabłka i owoce granatu, tworzą swobodną atmosferę świątecznego posiłku. Dzięki nim stół prezentuje się szykownie i odświętnie.

Soft loft z nutą vintage

Wystrój kuchni wyraźnie nawiązuje do estetyki soft loft i vintage. Ton aranżacji nadają stylizowane na retro sprzęty AGD marki SMEG - miedziany okap, czarna połyskująca lodówka oraz piekarnik. Architekci Decoroom zestawili je z prostymi frontami kuchennej zabudowy, stylowymi, skórzanymi uchwytami oraz wykonanym na zamówienie stalowym regałem, w który wkomponowano lodówkę.

Na półkach, obok przedmiotów użytkowych przydatnych na co dzień w kuchni, ustawiono także gwiazdę betlejemską oraz kilka dekoracji przypominających o Bożym Narodzeniu. Przeciwległą ścianę, przy której stanął lekki stół, zdobi tapeta z motywem eukaliptusa. Roślinny wzór znakomicie rozświetla i ożywia wnętrze, a przy tym świetnie sprawdza się w aranżacji świątecznej, utrzymanej w odcieniach zieleni i barwach natury.

Umiejętnie łącząc różne style i materiały, architekci Decoroom stworzyli harmonijną, a jednocześnie pełną wyrazu kompozycję. Emanuje z niej ciepło i spokój, tak potrzebne w okresie przedświątecznego natłoku obowiązków.