Koncepcja projektu: trzy bryły, jedna idea

Budynek został zaprojektowany z myślą o czteroosobowej rodzinie i ich psie. Jego głównym celem było wpisanie się w zabytkową tkankę urbanistyczną osiedla, jednocześnie spełniając wymagania funkcjonalne przyszłych mieszkańców. W rezultacie powstał dom, który harmonijnie łączy tradycję z nowoczesnością.

Pierwotna kubatura budynku została wypełniona trzema bryłami, które organizują przestrzeń wnętrza. Bryła biała to królestwo dzieci, bryła betonowa to strefa rodziców, a bryła drewniana skrywa pomieszczenia pomocnicze. Dzięki temu rozwiązaniu wnętrze domu jest czytelne i funkcjonalne. 

Jednym z najciekawszych rozwiązań architektonicznych jest sposób, w jaki poszczególne przestrzenie otwierają się na zewnątrz. Dzięki temu mieszkańcy mogą cieszyć się różnorodnymi widokami - od ogrodu, przez taras zachodni, aż po Trójmiejski Park Krajobrazowy.

Budynek kształtuje zadana bryła domu, który pierwotnie znajdował się na działce. Jego monolityczna, monochromatyczna forma została przełamana drewnianymi oknami, okiennicami i wykończeniem. Dodatkowo okiennice pełnią ważną rolę w „pasywnej klimatyzacji”, chroniąc wnętrze przed nadmiernym nagrzewaniem.

Przestrzeń wspólna: serce domu

Przestrzeń wspólna domowników płynnie przechodzi z kuchni w jadalnię, kulminując w salonie o imponującej wysokości dwóch kondygnacji. Na parterze znajduje się gabinet oraz łazienka i spiżarnia, natomiast piętro skrywa trzy sypialnie oraz dodatkowe łazienki i garderobę.

Wnętrza domu są surowe i naturalne, co odzwierciedla upodobania właścicieli do minimalistycznego i szczerego designu. Posadzki z delikatnego lastryko, ściany z zbrojonego betonu oraz meble z naturalnego dębowego forniru tworzą spójną i harmonijną całość.

Meble i dodatki zostały starannie dobrane, aby współgrały z główną ideą projektu. Nie ma tu miejsca na krzykliwe trendy. Zamiast tego dominuje biel, drewno i beton, które tworzą spokojną i przytulną atmosferę.

Podsumowując, ten dom w Gdańsku to prawdziwa architektoniczna perła. Łączy w sobie tradycję z nowoczesnością, tworząc miejsce, które jest nie tylko funkcjonalne, ale także piękne i przytulne. To idealne miejsce dla rodziny, która ceni sobie komfort, ale także chce żyć w zgodzie z historią i tradycją miejsca, w którym mieszka.