Na pierwszy rzut oka, podłogi wyłożone płytkami z kwiatowym, geometrycznym wzorem przyciągają uwagę. Stonowany odcień zieleni na ścianach jest uderzający, ale nie przeszkadza - jest to barwa, która przywołuje skojarzenia z naturą, spokojem i odnową. Każde pomieszczenie jest wyposażone w ukryte drzwi, dzięki czemu przestrzeń jest nieprzerwana i płynna. To, wraz z funkcjonalnymi, drewnianymi zabudowami, tworzy poczucie wyjątkowości, jakieś niestandardowej elegancji.

Zieleń, fornir i jodełka - część dzienna mieszkania w Porcie Praskim

W części dziennej, przestrzeń jest podzielona na dwie wyraźne strefy: wypoczynkową i jadalną. W części wypoczynkowej dominuje duży narożnik, podczas gdy jadalnia to lekki, drewniany stół. Pomieszczenie jest doskonale oświetlone, dzięki czemu nawet w pochmurne dni panuje tutaj przyjemna, naturalna jasność.

Przechodząc do kuchni od razu zwracamy uwagę na wyspę kuchenną. Jest funkcjonalna i elegancka, a kontrastujące z nią białe, dobrze oświetlone fronty kuchenne znacznie powiększają przestrzeń. Ciepły charakter nadaje jej dębowy fornir. Wszystko to jest dowodem na to, że projektantki skupiły się nie tylko na estetyce, ale także na praktycznym użyciu przestrzeni.

Strefa prywatna - łazienka z sypialnią 

Do części prywatnej prowadzi nas korytarz ze zlicowanymi ze ścianą drzwiami i pojemnymi szafami w kolorze zieleni. To jest ten sam odcień, który wita nas w holu wejściowym. Na końcu korytarza znajduje się biblioteczka z frontem z ryflowanego szkła, która doskonale komponuje się z szafką na buty.

W łazience, projektanci wybrali wyrazisty bordowy kolor, który dodaje przestrzeni smaku. Kolor ten jest zrównoważony piaskową podłogą i oryginalnymi szkliwionymi płytkami na ścianach. Szczególną uwagę zwracają detale, takie jak okucia oraz grzejnik w kolorze brzoskwiniowym i armatura w odcieniu szczotkowanego złota. To wszystko tworzy piękną, spójną przestrzeń stworzoną do długiego relaksu.

Obok łazienki znajduje się sypialnia, której ściany i zasłony w głębokim zielonym kolorze tworzą kojącą atmosferę. Motyw tropikalny na tapetach oraz delikatna sztukateria tworzą zestawienie, które przywołuje na myśl wakacje, które nigdy się nie kończą. Zabudowa grzejnika z lekką plecionką wiedeńską oraz zgaszony biały odcień szafy i toaletki równoważą wyrazisty wzór tapety oraz intensywny kolor ściany.

Do pracy zaprojektowano także funkcjonalny gabinet. Oprócz biurka, powstała zabudowa z powtarzającą się plecionką, która nadaje całości lekkości i spójności, a dopasowana kolorystycznie kanapa w odcieniu zieleni jest ulubionym miejscem wylegiwania się czworonożnego członka rodziny.

W każdym z pomieszczeń zastosowano nowoczesne, miejskie wzornictwo lamp i kinkietów, które idealnie wpasowuje się w kolorową przestrzeń mieszkania. Elementy dekoracyjne takie jak, kamienne dodatki firmy YOX wyjątkowo podkreślają elegancję wnętrz.

Geometryczne kształty, ciekawe wykończenia powierzchni, delikatne kwiatowe wzory, pastelowe kolory i stonowane barwy płytek podłogowych łączą się w jeden spójny projekt. To wszystko podkreślone dębową jodełką francuską na podłodze, sprawia, że pomimo mocniejszych kolorów ścian i mebli, motywem przewodnim mieszkania staje się spokój.

To mieszkanie to dowód na to, że wyrafinowana estetyka może być połączona z praktycznością i funkcjonalnością. To jest przestrzeń, która jest jednocześnie ciepła i elegancka, nowoczesna i klasyczna, odważna i spokojna. To jest miejsce, które można nazwać domem.

opracowanie: Adrianna Tarnowska