Mieszkanie w centrum Gdańska - baza wypadowa do spędzania weekendów

W sercu Gdańska, wśród zabytkowych kamienic i nowoczesnych biurowców, znajduje się siedziba Pracowni Archem Wnętrza. To miejsce, które nie tylko jest biurem projektowym, ale również pełni funkcję showroomu, gdzie klienci mogą zobaczyć wiele ciekawych rozwiązań, produktów i materiałów. Pracownia jest znana z tworzenia przemyślanych i harmonijnych przestrzeni, które są nie tylko piękne, ale także funkcjonalne i dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta. 

Jednym z najnowszych projektów pracowni jest apartament na Garnizonie. Mieszkanie o powierzchni 100m2, składa się z przestronnego przedpokój z korytarzem, dwóch łazienek, ponad 40-metrowego pokoju dziennego z aneksem kuchennym i jadalnią, pokoju gościnnego z funkcją biurową oraz sypialni z garderobą. Projekt aranżacji wnętrz trwał około 6 miesięcy, a jego realizacja rozpoczęła się na początku roku i zakończyła wczesną wiosną.

Apartament został zaprojektowany dla małżeństwa, jako mieszkanie okazjonalne, do spędzania weekendów w Trójmieście i do organizowania rodzinnych imprez okolicznościowych. Dlatego jednym z głównych założeń funkcjonalnych było stworzenie przestronnej strefy dziennej do spędzania czasu z całą rodziną, w której pokój dzienny przenika się z kuchnią i jadalnią, tworząc spójną całość.

Orzechowe drewno i luksusowe marki - projekt gdańskiego mieszkania na Garnizonie

Projektantom zależało na uzyskaniu ciepłego, eleganckiego i jednocześnie wyrazistego wnętrza. Udało się to stworzyć dzięki beżowej bazie kolorystycznej w towarzystwie czerni i drewna orzechowego. Dla delikatniejszego efektu w dwóch pomieszczeniach użyto również dodatków w kolorze mosiądzu.

Warto wyszczególnić w tym projekcie kilka elementów:

Wyspa kuchenna będąca sercem strefy dziennej to zdecydowanie mocny akcent gabarytowo, z racji na spore rozmiary, i kolorystycznie, dzięki zastosowanemu czarnemu spiekowi na blacie i bokach wyspy.

Ściana telewizyjna pokryta spiekami, nieregularnie przedzielonymi czarnymi listwami, która zmienia się w zabudowę meblową o charakterystycznym wzorze forniru orzechowego, przykuwa oko każdego.

Szyno-przewód Aqform z oświetleniem LED wpuszczony w sufit podwieszany tworzący kwadrat nad strefą wypoczynkowa w pokoju dziennym.

• Ściana z wezgłowiem w sypialni, w której wysokie wezgłowie tapicerowane zaprojektowane jest na całą szerokość ściany, z dekoracyjnym efektem na ścianie powyżej i dodatkowo wyeksponowane podświetleniem led.

• Umywalka zintegrowana z blatem z konglomeratu Cosentino Silestone.

Archem Wnętrza zajmuje się również kompleksowym wyposażeniem wnętrza wraz z montażami. Jest dystrybutorem wielu marek, które wyróżniają się jakością wykonania produktów i nieprzeciętnym designem. W projekcie wykorzystano produkty takich marek jak: Aqform, Shilo, Maytoni, Quickstep, Prestige Decor, Cosentino, Bruma, New Trendy, Axa, Grohe, Keope, Pamesa, Electrolux, Elica.

Ten projekt to dowód na to, że idealne przestrzenie są nie tylko piękne, ale także funkcjonalne i dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta. To prawdziwe arcydzieło sztuki wnętrz, które zasługuje na uznanie. Każdy element, od wyboru kolorów, przez doboru mebli, po oświetlenie, został starannie przemyślany i zaprojektowany tak, aby stworzyć harmonijną całość, która jest nie tylko estetycznie satysfakcjonująca, ale także praktyczna i funkcjonalna.