Nowoczesny dom na skarpie. Ma duże przeszklenia i antresolę!

Pisząc o wnętrzu tego domu, nie sposób nie wspomnieć o tym, co go otacza. Nazwany przez projektantów Domem Wieloszczytowym położony jest na pięknej, sąsiadującej z Trójmiejskim Parkiem Krajobrazowym, ale bardzo trudnej działce, na której różnica poziomów wynosi aż 7 metrów! Dlatego autorzy projektu Marta Komorowska i Bartosz Koszałka z pracowni bkm group mieli przed sobą niezwykle wymagające zadanie.

Dom Wieloszczytowy projektu BKM Group został zaprojektowany na pochyłej działce, na której różnica terenu wynosi 7 metrów. Nieruchomość zlokalizowana jest w otulinie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Projekt domu wymuszał niejako zaprojektowanie terenu, a realizacja wnętrz była dopiero wisienką na torcie. Ta kompleksowość to bez wątpienia to, co sprawia, że Dom Wieloszczytowy jest absolutnie unikatowy. Właściciele pragnęli cieszyć się bliskością lasu, z którym sąsiadują. Dlatego oczywiste było, że duże przeszklenia muszą stać się częścią projektu. To właśnie przez nie wpada piękne światło, a ciesząca oko zieleń jest dosłownie na wyciągnięcie ręki.

Wykonana na zamówienie szafka wisząca RTV lakierowana w kolorze złamanej bieli z frezowanymi w kierunku pionowym beleczkami na frontach jest autorstwa projektantów.
Salon otwarty jest na dwie kondygnacje. Pustka nad nim ma wysokość ok.8 metrów. Przestrzeń do relaksu tworzy sofa marki Primavera. Szafka wisząca RTV wykonana na zamówienie. Telewizor The Frame, Samsung. Kinkiety Tuba, AQform. Ręcznie tkany dywan z krótkim włosiem, BRÖNDEN, IKEA.

Minimalistyczne wnętrze nowoczesnego domu dla rodziny

Dom Wieloszczytowy został uszyty na miarę od fundamentów po dodatki. Właśnie dlatego jego wnętrze idealnie współgra z architekturą budynku. Osią domu jest efektowna klatka schodowa, pod którą mieści się zabudowa. Są tam typowe miejsca do przechowywania, a także efektowna szafka na wino oraz domek dla kota.

Przeszkloną szafę wnękową pod spocznikiem w jadalni przeznaczono na wina.

Wystrój to udany mariaż sprzętów wykonanych na zamówienie, historycznych mebli (między innymi stół jadalniany wraz z krzesłami pochodzący z Wielkopolski) oraz perełek współczesnego designu. Zestawione z prawdziwym znawstwem tworzą intrygujący, a zarazem funkcjonalny miks.

Gospodarze pragnęli, aby nawet otwarty dół domu dawał poczucie intymności. Dlatego kuchnia choć otwarta, jest tak przesunięta względem salonu, by nie było na nią bezpośredniego widoku. Góra to już królestwo ściśle prywatne, które zajmują rodzice i dzieci. Dobrze im się mieszka w pokojach pod szczytami, gdzie jest się jeszcze bliżej natury.

Autor
Dom Wieloszczytowy na Pomorzu. Wybudowano go na skarpie!
Anna Grużewska
Dziennikarka, redaktorka, miłośniczka designu i malarstwa. Skończyła warszawską ASP i Wydział Dziennikarstwa UW. Redaktor naczelna magazynu Czas na Wnętrze. Ogląda sesje,...