Projekt mieszkania jest przyjazny i przyjemny, a zarazem funkcjonalny. Mimo że wnętrze podoba się każdemu, to jednak nie każdy chciałby w nim mieszkać na co dzień. Projekt powstał dla młodej, barwnej i ambitnej kobiety, ciekawej życia i świata.

Od pierwszego spotkania z inwestorką wiedziałam, że ten projekt będzie miał swój niepowtarzalny wygląd i charakter - mówi Agnieszka Ziomek z pracowni AZ Interior Design. - Wszystko zaczęło się od różu - tak mogłabym rozpocząć opowieść o inspiracji, która zakreśliła wizję tego wnętrza.

Różowa wanna i różowa łazienka” - usłyszałam od inwestorki, a to był dopiero początek. „Butelkowa zieleń i czerwień, o, taki odcień, pokażę Pani” - i tak kolor stał się główną inspiracją dla projektowanych pomieszczeń.

W najbardziej prywatnej części mieszkania - sypialni z łazienką - króluje elegancki odcień różu. Centralnym punktem łazienki jest lustro Giera Design. Pod nim zamontowano umywalkę nablatową marki Valdama z armaturą marki Bellosta Rubinetterie.

Wysoki salon z otwartą kuchnią i wyspą

Od początku było odważnie, a większość decyzji podejmowana była sercem. Odejście od standardowych układów deweloperskich pozwoliło na stworzenie przestronnych pomieszczeń. Salon z otwartą kuchnią i wyspą jest spełnieniem marzeń właścicielki

W salonie dominują duża różowa sofa wykonana na zamówienie według projektu architektki, tapicer BedExpert oraz zabudowa ściany RTV, nawiązująca kolorystycznie do reszty wnętrza. Głównymi kolorami w tej przestrzeni są kobalt i intensywny szałwiowy odcień zieleni, przełamane miedzią i mosiądzem oraz drewnianymi elementami, które ocieplają odbiór wnętrza. Na parterze podłoga w całości wyłożona została piękną gresową płytką o delikatnym kolorowym wzorze lastryko marki FAP Ceramiche, kolekcja Milano Mood.

Schody, usytuowane w nowym miejscu, otworzyły przestrzeń dla salonu i pięknej antresoli, która buduje jego majestatyczność dzięki ponad 5,5 metra wysokości pomieszczenia.

Charakterystycznym kolorem, który pojawia się w strefie dziennej, jest zieleń w różnych tonach. Ażurowa balustrada projektu architektki pełni funkcję dekoracyjną. Sztukateria na ścianie przy schodach oraz w zabudowie wyspy malowana - firma ORAC Decor. Efektowna lampa od Market Set Screen.

Dwupoziomowy apartament o wielkości 130 m2 mieści na parterze hol, pokój gościnny połączony z miejscem do pracy, łazienkę oraz duży salon z kuchnią, jadalnią i schodami prowadzącymi na piętro. Górna część mieszkania skrywa strefę prywatną, na którą składa się sypialnia z łazienką oraz ukryta garderoba. 

Zabudowy meblowe zostały wykonane według projektu architektki przez Pracownię Stolarską Jakub Zychowicz. Lustra w intrygujących kolorach miedzianego różu i błękitu mają walor nie tylko dekoracyjny, ale również praktyczny -skrywają aluminiowe drzwi do łazienki Zeromur.

Wejście do mieszkania rozpoczyna szeroki korytarz, którego zabudowa szafy łączy się łukiem ze ścianą wyłożoną lustrami w odcieniu niebieskim połączonymi z miedzianym różem. Ściana ta skrywa ciekawe rozwiązanie - jedna z tafli jest na ukrytych drzwiach, za którymi znajduje się łazienka. To niewielkie, intrygujące wnętrze o zielonych wielkoformatowych płytkach z delikatnym marmurowym wzorem oraz mniejszej szkliwionej cegiełce w kolorze butelkowej zieleni, ułożonej w jodełkę wyznaczającą strefę prysznica.

Kolorowe wnętrza

Salon z kuchnią i jadalnią tworzą otwartą przestrzeń. Duże i wysokie okno balkonowe wpuszcza do środka ogrom naturalnego światła, co sprawia, że wnętrze jest jasne i przytulne. Głównymi kolorami w tej przestrzeni są kobalt i intensywny szałwiowy odcień zieleni, przełamane miedzią i mosiądzem oraz drewnianymi elementami. Na parterze podłoga w całości wyłożona została piękną gresową płytką o delikatnym kolorowym wzorze lastryko. Ta sama płytka stanowi również dekorację w postaci fartucha ściennego nad blatem roboczym w kuchni.

Wyspa kuchenna o obłych kształtach stanowi centralny punkt kuchni. Głównymi kolorami w tej przestrzeni są kobalt i intensywny, szałwiowy odcień zieleni.

Kuchnia umiejscowiona jest na jednej długiej ścianie dzięki podziałowi na głęboką strefę przechowywania i płytsze, przeszklone regały po przeciwnej stronie - nie wygląda ona monumentalnie. Naprzeciw znajduje się wyspa kuchenna o obłych kształtach, z przestrzenią do gotowania oraz sufitowym miedzianym okapem

Kuchnia umiejscowiona jest na jednej długiej ścianie dzięki podziałowi na głęboką strefę przechowywania i płytsze, przeszklone regały po przeciwnej stronie -nie wygląda ona monumentalnie.

Wymarzona różowa łazienka

W górnej części mieszkania także pojawiają się pastelowe tony, które łagodzą kontrast ciemnej ultramaryny i różu, obecnego w sypialni i przeszklonej łazience. Pastelowe barwy są obecne również w kolażu ściennym, tworzącym ciekawe tło dla konsoli pełniącej funkcję toaletki.

Łóżko na zamówienie według projektu architektki, tapicer BedExpert. Szafki przy łóżku fioletowe Componibili, Kartell. Lampy marki Gubi, pled i owczy koc narzucony na łóżko, Westwing.

W różowej łazience, znajdującej się przy sypialni, szczególną uwagę zwraca geometryczny wzór płytek ułożony na podłodze. Pięknie uszyte dwustronne welurowe zasłony pozwalają na zamknięcie i stworzenie całkowicie prywatnego pomieszczenia.

W różowej łazience, znajdującej się przy sypialni, szczególną uwagę zwraca geometryczny wzór płytek One marki 41 zero 42 ułożonych na podłodze. Jednak gwiazdą łazienki jest wolnostojąca, owalna wanna Massi ELEGANT malowana na zamówienie.

Siła dodatków

Wnętrze apartamentu pełne jest spersonalizowanych dodatków, pamiątek z podróży i ręcznie wykonanych dekoracji, co nadaje mu osobisty charakter. Odważne geometryczne formy oraz abstrakcyjne wzory, zestawione z ciekawą kolorystyką oraz różnorodnymi teksturami, kompozycyjnie nie zaburzają przytulności.

Idealne zestawienie kolorów to cecha charakterystyczna tego projektu. Lustro AddHome. Strefę prysznica wyznaczają płytki Fondovalle Infinito 2.0 w odcieniu Emerald Green.

Aksamitne tkaniny połączone z surowymi materiałami takimi, jak drewno czy metal, tworzą interesujące kontrasty. Jest tak, jak miało być, a nawet piękniej!

Autor
Trend joyful aesthetic. To wnętrze podoba się każdemu, ale nie każdy chciałby tak mieszkać
Anna Grużewska
Dziennikarka, redaktorka, miłośniczka designu i malarstwa. Skończyła warszawską ASP i Wydział Dziennikarstwa UW. Redaktor naczelna magazynu Czas na Wnętrze. Ogląda sesje,...