Dziś, gdy modne są kuchnie otwarte na salon, często szukamy sprzętów AGD, które będą idealnie pasowały do całości wystroju naszej strefy dziennej. Nowy okap Aplomb marki Elica jest tak wyrafinowany i elegancki, że znakomicie wpasuje się w stylistykę każdego nowoczesnego wnętrza.

Maksymalnie minimalny

Aplomb stworzył oczywiście Fabrizio Crisà, projektant marki Elica. Okap zachwyca szlachetną prostotą, jest jednak bardzo wyrazisty, bowiem szklana tafla, która stanowi front urządzenia, nadaje mu nieco tajemniczości. Co ciekawe, Aplomb dostępny jest w kolorze czarnym lub białym, co sprawia, że z łatwością da się go dopasować do naszego wymarzonego wnętrza.

Dopełnieniem tego minimalistycznego designu jest ukryte na spodzie oświetlenie LED. Dzięki jasności światła 3500k zapewnia doskonałe doświetlenie powierzchni płyty grzewczej.  

Efektowny i efektywny

Kompaktowy okap Aplomb nie tylko wygląda imponująco. Posiada także wiele nowoczesnych rozwiązań. Wyposażono go m.in. w technologię Multi-d Capture, która umożliwia wychwytywanie oparów i nieprzyjemnych zapachów z trzech stron (od dołu i z boku). Z kolei dzięki funkcji opóźnienia wyłączenia - Switch off delay - możliwe jest korzystanie z wysokiej wydajności pracy pochłaniacza, nawet gdy nic już nie gotujemy, aby zapewnić sprawne oczyszczenie powietrza w domu.

Interfejs urządzenia pozwala użytkownikowi na ustawienie inteligentnego wyłącznika czasowego, różniącego się w zależności od trzech wybranych poziomów mocy wyciągu, który automatycznie wyłącza system po upływie ustawionego czasu. W ten sposób można pozostawić włączone urządzenie, które innym zajmie się oczyszczeniem powietrza w kuchni od niepożądanych zapachów.

Okap naścienny Aplomb o szerokości 60 cm kosztuje - 999 zł, a wersja o szerokości 90 cm - 1099 zł.

Autor
Okap naścienny Aplomb marki Elica - lekki i solidny
Robert Pieńkowski
Dziennikarz, kucharz, archeolog, aktor, improwizator, animator. Był redaktorem w wielu prestiżowych magazynach jak Pani, Sukces, Elle Decoration, Gala, Maxim. Ma dwie...