Przeważająca część nabywców wybiera wanny i brodziki, które można zamontować w narożniku. To pozwala na lepsze wykorzystanie zwykle niezbyt dużej przestrzeni. Nadają się do tego wanny i brodziki prostokątne, kwadratowe i narożne półokrągłe. Te ostatnie są szczególne popularne wśród osób kupujących wannę.

Okrągły brodzik Piatto, KALDEWEI Akrylowy brodzik, Sched Pol, PRAKTIKER eramiczny prostokątny brodzik Kreto,  ROCA
Okrągły brodzik Piatto zrobiony ze stali emaliowanej Kaldewei o grubości 3,5 mm, średnica 150 cm, KALDEWEI, 13938 zł Akrylowy brodzik o bokach długości 90 cm, nogi o obudowa w komplecie, Sched Pol, PRAKTIKER, 429 zł Ceramiczny prostokątny brodzik Kreto ozdobiony deseniem ukrywającym odpływ, wym.: 120 x 75 cm, ROCA, 1607 zł

Narożna wanna ma przyjemną zaokrągloną formę, często jest bardziej od prostokątnej komfortowa i pojemna wewnątrz, a na dodatek oferuje wygodną powierzchnię odkładczą, prościej mówiąc - ma szeroki rant, na którym można położyć akcesoria kąpielowe.

W przypadku brodzika, sprawa wygląda nieco inaczej - jego kształt zależy od kształtu wybranej kabiny. Najpopularniejsze są brodziki kwadratowe, z powodu kosztu kabiny. Kabina półokrągła (a więc wymagająca półokrągłego brodzika) jest stosunkowo droższa od kabiny prostokątnej, ze względu na wyższą cenę giętego szkła.

Drzwi WALK-IN- D/SPACE wyposażone standardowo w deszczownicę, SANPLAST Kabina prysznicowa Geo z rozsuwanymi drzwiami ze szkła hartowanego, KOŁO Prostokątny brodzik Squaro, VILLEROY & BOCH
Drzwi WALK-IN- D/SPACE wyposażone standardowo w deszczownicę, posiadają wypełnienie z bezpiecznego szkła hartowanego o grubości 8 mm i wysokości 215,6 cm oraz prostokątny płytki brodzik B/SPACE o głębokości 3cm, wykonany z akrylu sanitarnego, w komplecie syfon z pokrywką, SANPLAST, 4354 zł i 1444 zł Kabina prysznicowa Geo z rozsuwanymi drzwiami ze szkła hartowanego, profile wykończone na srebrny połysk, dostępna w dwóch rozmiarach - do brodzików o bokach 80 lub 90 cm, KOŁO, od ok. 1345 zł Prostokątny brodzik Squaro wykonany z Quarylu® - specjalnego materiału łączącego właściwości kwarcu i akrylu - wyjątkową trwałość i łatwość w pielęgnacji; kabina prysznicowa Squaro Fitness Walk-In z armaturą wykonana z hartowanego szkła o grubości 6 mm pokrytego powłoką VILBOclear, VILLEROY & BOCH, ok. 5355 zł i ok. 18980 zł

Warto również wspomnieć o wannach i kabinach wolno stojących, odpowiednich do eksponowania w strefie kąpielowej. To duże owalne i okrągłe wanny oraz okrągłe brodziki przeznaczone do kabin-tub. Takie wyposażenie jest bardzo efektowne, ale też droższe (ze względu na mniejszą popularność wśród konsumentów).

Z pewnością zapewnia duży komfort (do stojącej na środku łazienki wanny można wejść z każdej strony), ale niestety nadaje się tylko do dużej łazienki.