Powodów do zmian na wiosnę znajdziemy w bród: bo to, co mamy już się zużyło, znudziło albo zepsuło. Jakkolwiek umotywujemy nasze działania - nie wahajmy się ich zrealizować! Nie muszą to być przecież wielkie, kosztowne, życiowe zmiany. My stawiamy na zmianę… syfonu!

Nowy syfon - nie tylko dlatego, że dotychczasowy przecieka!

Oczywiście wadliwy sprzęt to najczęstsza przesłanka do jego wymiany. I najbardziej zniechęcająca. Nie dość, że trzeba wybrać zamiennik (kto z nas zna się na syfonach?!), to jeszcze nierzadko trzeba znaleźć i zapłacić fachowcowi, który nam tę wymianę zrobi. Rozwiązanie?

Postawmy na syfon fabrycznie złożony, taki, który ma wmontowane uszczelki. Sprawdźmy, z ilu części się składa. Syfon jest jak puzzle - im więcej części, tym szansa prawidłowego złożenia jest niższa, a ryzyko pomyłki przy instalacji większe. W praktyce dobrze zaprojektowany syfon jesteśmy w stanie zainstalować samemu, wystarczy trzymać się instrukcji. A jeśli robi to fachowiec - praca zajmie mu chwilę, a nie pół dnia, za które będziemy musieli słono zapłacić.

Przy okazji postawmy na syfon, który daje gwarancję trwałości. Nie zgadzajmy się na przysłowiowego, najtańszego "chińczyka", ale produkt wykonany z dobrych, wytrzymałych materiałów. Czasem wystarczy wziąć go do ręki i przyjrzeć się, żeby zobaczyć różnice w wykonaniu. Dobrym przykładem są syfony fińskiej marki Prevex. Nie taki syfon straszny, jak go malują!

Małe szaleństwo ze stylowym twistem

Jakie są inne powody, żeby zmienić syfon? Ot, choćby taki, że marzy nam się nowa umywalka, albo potrzebujemy małej nawet zmiany wizualnej czy funkcjonalnej w naszej łazience. I już mamy wymówkę, żeby poszaleć!

Przy okazji zmiany wyposażenia możemy postawić na stylowy, a przy okazji bardzo higieniczny mosiężny syfon EasyClean Premium z limitowanej serii. Będzie rewelacyjnie dopełniał odsłoniętą, designerską umywalkę zainstalowaną w łazience, w której każdy detal ma znaczenie? Inne syfony z linii EasyClean też wyglądają dobrze, a co najważniejsze wszystkie mają tę samą (opatentowaną) zaletę - są czyszczone od góry i proste w instalacji! Design i higiena gwarantowane!

EasyClean Premium, wersja limitowana

Zmiana tak - koszty nie!

Nowa umywalka to jednak czasem większy koszt. Może więc podkręćmy tę, którą już mamy? Wystarczy syfon z kolorowym zamknięciem (tz. klik-klakiem) i kolorowym przelewem. Biały i srebrny kolor to już standard. Teraz możemy wybrać także czarny, złoty, oksydowy w połysku albo w coraz popularniejszym macie. Taki, który będzie pasował do kolorystyki łazienki albo wyróżniał się na tle umywalki. Niby mała zmiana, na którą nie wydamy za dużo - a jaka różnica wizualna!

Syfony EasyClean czyszczone od góry i kolorowe klik-klaki

Liczy się każdy centymetr powierzchni

A jeśli po prostu zależy nam na funkcjonalności i jak najlepszym wykorzystaniu przestrzeni w łazience - wymieńmy syfon na taki, który oszczędza miejsce. Montowany na ścianie - tak jak np. Preloc marki Prevex, nie będzie zwisał tuż pod umywalką. To pozwoli na lepsze ustawienie pod nią kosza czy środków chemicznych. Albo na zamontowanie szafki z pełną górną szufladą. Żegnajcie mało estetyczne dziury, witaj swobodo przechowywania wszystkich rzeczy niezbędnych w łazience!

Syfon Preloc oszczędzający miejsce

To jak - gotowi na drobną nowość w łazience? W sekrecie dodamy, że syfon nie jest produktem sezonowym. Tak naprawdę każdy czas jest dobry na jego zmianę!

Syfony Prevex można znaleźć w salonach łazienkowych, marketach budowlanych oraz sklepach internetowych www.prevex.com