Czarny to kolor, który pasuje do wszystkiego, ciemne kolory pomniejszają wnętrza, czerń jest ponura i przygnębiająca, czarny to ponadczasowa klasyka i sprawdzi się w każdym pomieszczeniu… Teorii o czerni jest mnóstwo, tylko która jest prawdziwa? I której rady słuchać projektując łazienkę?

Łazienka to wyjątkowe pomieszczenie, bo choć zazwyczaj metrażowo jest najmniejszym w domu czy mieszkaniu, to jej dobre zaprojektowanie zajmuje najwięcej czasu. Z jednej strony planując ją myślimy o wnętrzu nowoczesnym, zgodnym z najnowszymi trendami, ale mamy także świadomość, że zmiana w tym pomieszczeniu nastąpi za kilka, a może nawet kilkanaście lat. Jak pogodzić te oczekiwania? Jak równocześnie postawić na najmodniejsze rozwiązania i ponadczasowość? To proste: wybrać czerń czyli klasykę oraz mega trend ostatnich miesięcy.

Obecne od kilku lat szarości ostatnio wyraźnie ciemnieją - stają się bardziej wyraziste i przemieniają się w czerń. Oczywiście monochromatyczna łazienka, cała czarna to rozwiązanie dla osób odważnych. Można jednak wprowadzić ten kolor do łazienki poprzez drobniejsze elementy, w końcu doskonale komponuje się z każdym kolorem.

Na co postawić? Można zacząć od opraw oświetleniowych, ram luster czy uchwytów meblowych. Warto też oczywiście wybrać baterie łazienkowe w matowej czerni. Na rynku jest wiele ciekawych kolekcji, np. Logon Black marki KFA Armatura. W tej serii dostępne są różne modele baterii umywalkowych, a także wannowych - w tym wyjątkowa stojąca bateria dedykowana do wolnostojących wanien.

Czerń pozwala też ciekawie łączyć nowoczesne z klasycznym - na przykład teksturalne czarne płytki w połączeniu z białymi rustykalnymi meblami z pewnością zbudują niebanalną aranżację.

Z kolei uzupełnienie łazienki dużą, industrialną czarną deszczownią doskonale skomponuje się z prostymi przykładowo szarymi płytkami. Świetnym rozwiązaniem będzie tu czarna deszczownia Moza Premium Black z najnowszej oferty marki KFA Armatura. Jej matowa powłoka powstaje w innowacyjnym procesie produkcyjnym, na który składa się kilkanaście etapów. Efektem tego jest nie tylko głęboki, intensywny kolor, ale również wysoka odporność na uszkodzenia.

Można powiedzieć, że czerń w łazience jest jak mała czarna (sukienka) - zawsze modna, ale i ponadczasowa. Można z jej pomocą tworzyć różnorodne kombinacje, od luksusowych po proste, codzienne stylizacje. Nie można jednak zapominać, że czarna armatura łazienkowa to element wymagający specjalnej pielęgnacji. Decydując się na wyposażenie łazienki w takie rozwiązania warto zaopatrzyć się dedykowane kosmetyki do czyszczenia baterii. Specjalistyczne preparaty, np. Clean&Fresh nie są drogie, a nie tylko nie uszkodzą czarnych powierzchni, a dodatkowo je zaimpregnują podkreślając ten wyjątkowy kolor.

Więcej informacji na: www.kfa.pl