Czym są posadzki żywiczne?

Na polskim rynku wyróżnia się posadzki z żywicy epoksydowej (nie błyszczą się, trzeba je dodatkowo polakierować) oraz posadzki z żywicy poliuretanowej (bardziej wytrzymałe).

Możemy zdecydować się na te cienkowarstwowe, które sprawdzą się w pomieszczeniach rzadziej używanych i grubowarstwowe - te najbardziej wytrzymałe są z dodatkiem kwarcu.

Posadzki żywiczne zapewnią nam wysoką jakość i trwałość podłogi przez długie lata. Zdecydowanie wygrywają też z kafelkami, które są o wiele mniej odporne na uderzenia. Ponadto nadają podłodze efekt tafli szkła dlatego doskonale odnajdą się w nowoczesnych aranżacjach wnętrz. Decydując się na posadzkę z żywicy możemy wybrać też opcję matową, która sprawi, że wnętrze będzie bardziej stonowane.

W jakich wnętrzach sprawdzą się podłogi z żywicy?

Podłoga z żywicy jest doskonałym rozwiązaniem dla alergików. Brak łączeń i łatwość czyszczenia minimalizuje szanse na gromadzenie się roztoczy. Ponadto dzięki wysokiemu połyskowi optycznie powiększają przestrzeń - sprawdzą się zatem w niewielkich pomieszczeniach. Posadzki z żywicy cechuje też dość prosty montaż - można bezpośrednio wylać je na beton, doskonale sprawdzą się także bezpośrednio umieszczone na ogrzewanie podłogowe

Nie bez znaczenia jest także kwestia estetyczna - posadzki z żywicy doskonale sprawdzą się w mieszkaniach i domach urządzonych w stylu industrialnym, loftowym i minimalistycznym. 

W jakich pomieszczeniach zastosować materiał z żywicy? Ze względu na dość wysoką cenę rzadko kiedy możemy sobie pozwolić na pokrycie żywicą całego domu lub mieszkania. Poza tym w pokoju dziecka lub sypialni mogą odebrać one przytulny charakter tych wnętrz. Zaleca się, aby posadzką z żywicy wyłożyć najczęściej użytkowane powierzchnie - śmiało możemy rozważyć wyłożenie żywicą podłogi w kuchni, salonie czy łazience.

Podłoga 3D - jak wygląda?

Już sama błyszcząca żywica ułożona na podłodze daje efekt przestrzenności. Ten efekt można jednak wzmocnić wtapiając w żywicę dowolną rzecz. Może to być wybrana grafika, pamiątki z wakacji, ozdoby - wybór zależy tylko od nas, a efekt gwarantowany!

 

Autor
Podłogi 3D - czym są posadzki żywiczne i w jakich wnętrzach się sprawdzają?
Adrianna Tarnowska
adrianna.tarnowska@czasnawnetrze.pl
Redaktorka, projektantka wnętrz, filolożka, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku filologia germańska. Redaktor prowadząca portalu czasnawnetrze.pl....