Minimalizm, elegancja i funkcjonalność - to cechy baterii wielootworowych, idealnych do nowocześnie urządzonych salonów kąpielowych.

montowane na obrzeżu wanny, jeśli ta ma wystarczająco szeroki rant, albo na jej obudowie. Doskonale wyglądają i sprawdzają się ulokowane także na specjalnej półce, podeście czy we wnęce. Swym interesującym designem podkreślają ekskluzywny charakter łazienki, niezależnie od jej stylu.

Na półce

W przestronnym pokoju kąpielowym o wysokim suficie wielootworowa bateria wannowa została umieszczona na zgrabnej półce tuż przy wolnostojącej wannie. To czterootworowy model Adore White/Chrome ciekawie łączący chrom z bielą. Ma prostą formę, więc nie rzuca się w oczy, nie próbując konkurować z dekoracyjnym tłem, jakim jest pas płytek z efektem 3D o motywie roślinnym. Po prostu świetnie dopełnia tę kompozycję.

Cały mechanizm ma ukryty, na zewnątrz widoczne są tylko długa płaska wylewka, dyskretny uchwyt sterujący, niewielki przełącznik wanna/natrysk i cylindryczna wyciągana rączka prysznicowa.

To nowoczesne urządzenie, wyposażone w regulator ceramiczny, gwarantujący baterii trwałość i niezawodne działanie. Wylewka zakończona jest perlatorem, który napowietrza strumień wody, dzięki czemu oszczędniej z niej korzystamy.

W tej łazience wieczorem pięknie podświetlone trójwymiarowe kafle kreują niezwykły nastrój sprzyjający relaksowi w wannie czy na wygodnej kanapie. W dzień wnętrze napełnia się naturalnym światłem wpadającym przez duże okno. Pozytywną energię wnosi okazała palma, a przytulności dodają drewniane powierzchnie i akcesoria.

We wnęce

W pokoju kąpielowym urządzonym na wzór dawnego buduaru wielootworowa bateria została zamontowana we wnęce pomiędzy oknami, obok stylowej wanny. W tle są płytki w białą cegiełkę i duży obraz, jeden z licznych elementów mających podkreślać salonowy, a nie łazienkowy charakter tej aranżacji. W tym samym celu na podłodze położono płytki naśladujące parkiet, a naprzeciw strefy umywalek usytuowano toaletkę z lustrem i fotelem vintage.

Towarzysząca wannie czterootworowa Algeo Square, jak cała kolekcja armatury z tej serii, charakteryzuje się miękkimi, subtelnymi liniami. Posiada wylewkę zakończoną perlatorem, uchwyt sterujący, niewielki przełącznik wanna/natrysk i wyciąganą rączkę prysznicową w formie spłaszczonego prostopadłościanu. Mechanizm wewnętrzny jest ukryty. Bateria została wyposażona w regulator ceramiczny. Ma błyszczące, chromowane wykończenie.

Na wannie

W ciemnej stylizacji łazienkowej projektant umieścił baterię na obrzeżu niebanalnej, prostokątnej, czarnej wanny. Wybrał równie nietuzinkowy model - czterootworową Adore Black/Chrome, będącą oryginalnym połączeniem chromu z czernią. I tu bateria doskonale wpisuje się w otoczenie, współgrając nie tylko z wanną, lecz także z połyskującymi płytkami w tonacji black i czarno-białymi grafikami na ścianie.

Model Black/Chrome posiada wszystkie techniczne zalety swego odpowiednika w bieli i chromie.

Więcej informacji na: www.ferro.pl