Podczas zakończonych niedawno targów Cersaie w Bolonii swoją światową premierę miały cztery nowe kolekcje projektanta Macieja Zienia dla Ceramiki Tubądzin. Choć każda z nich prezentuje inny styl, każda zachwyca mistrzowskim designem i perfekcją wykonania.

Strzał w dziesiątkę

Międzynarodowe Targi Płytek Ceramicznych i Wyposażenia Łazienek - Cersaie w Bolonii to jedna z najbardziej prestiżowych imprez designerskich na świecie. Nic więc dziwnego, że Grupa Tubądzin zdecydowała, że właśnie tam, we Włoszech, swoją międzynarodową premierę będą miały stworzone przez Macieja Zienia cztery nowe kolekcje płytek ceramicznych.

Współpraca projektanta z Grupą Tubądzin trwa nieprzerwanie od 12 lat. - Od początku mieliśmy świadomość, że wkraczamy w nieznany dotąd w naszej branży obszar, który zmieni sposób myślenia o wnętrzu i otaczającej nas przestrzeni - mówi Andrzej Ramel, dyrektor sprzedaży krajowej, członek zarządu Grupy Tubądzin. Dziś można śmiało powiedzieć, że ta odważna decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę. Nie tylko dla Grupy Tubądzin. Przede wszystkim dla nas, klientów, bowiem projektowane przez Zienia płytki są jego artystycznymi kreacjami pełnymi blasku, odważnych wzorów, wykonanymi zawsze z największą dbałością o detal.

Cztery odsłony Zienia

Najnowsze kolekcje powstały we współpracy z zespołem TU_Kolektyw - architektami, projektantami i technologami Grupy Tubądzin. To podróż przez cztery wyjątkowe modowe style. - Wytworna kolekcja Sophisticated z motywem art déco otula wyjątkowością i pozwala poczuć się niepowtarzalnie. Funky, w której odnajdziemy grę formą i kolorem, przyniesie wspomnienie radosnej, niezobowiązującej zabawy, ponadczasowa elegancja Timeless wprowadzi komfort i harmonię, a charakteryzująca się lekkością Boho dzięki etnicznym motywom sprawi, że poczujemy kreatywną wolność - mówi Maciej Zień.

Z Meksyku do Polski

Naszą szczególną uwagę zwróciła kolekcja Boho. Projektant podszedł bowiem do stylu boho w nowy, niekonwencjonalny sposób. - To jeden z moich ulubionych stylów - przyznaje Zień. - Niezmiennie zachwyca mnie lekkością i oryginalnością. W swojej różnorodności łączy etniczną naturalność z manifestacją luzu i nonszalancji.

Zaczęło się od wspomnień. Twórca przyznaje, że wciąż żywe w pamięci ma pokolenie swoich rodziców - ubrane w barwne tkaniny, żywiołowe dzieci-kwiaty, które wyzwoliły w nim wielką, nieodpartą chęć powrotu do natury, oraz miłość do egzotycznych podróży, bogatych w głębokie, duchowe doświadczenia. Zanim jednak stworzył kolekcję Boho dla marki Tubądzin, wniknął w historię i kulturowe wątki związane z tym eklektycznym stylem. - Moja droga do niego wiodła przez wspomnienie podróży do Meksyku oraz skojarzenia z artystyczną swobodą i lekkością.

Piękno i wolność

Wykorzystując swoje doświadczenia, Maciej Zień zaczął od stworzenia moodboardu, który zawierał jego pomysły, przemyślenia oraz fragmenty materiałów. Dzięki temu mógł w płynny sposób rozwijać cały projekt. - Postanowiłem zrezygnować z wyrazistych, etnicznych kolorów i egzotycznej ornamentyki. Wykorzystałem za to biel i czerń jako uniwersalne tło dla dalszych aranżacyjnych eksperymentów - wspomina Zień. W ten sposób uzyskał współczesną odmianę stylu bohemian, łączącą zachwycającą wzorami ceramikę z oryginalnymi dodatkami, utrzymanymi w kolorystyce ziemi i wykonanymi z naturalnych materiałów. - Pełen eteryczności klimat dopełnił moją interpretację boho jako stylu lekkich, niebanalnych połączeń, naturalnego piękna i wolności - podsumowuje projektant.

Więcej informacji na: www.tubadzin.pl

 

Autor
Wspaniałe kolekcje Macieja Zienia dla marki Tubądzin
Robert Pieńkowski
Dziennikarz, kucharz, archeolog, aktor, improwizator, animator. Był redaktorem w wielu prestiżowych magazynach jak Pani, Sukces, Elle Decoration, Gala, Maxim. Ma dwie...