Drzwi wewnętrzne stwarzają ogromne pole do popisu dla projektantów. Szczególnie duży wybór modeli i wzorów dotyczy skrzydeł nowoczesnych, ale nie brakuje też wspaniałych drzwi o klasycznym, ponadczasowym wyglądzie.

Drzwi wykonuje się zarówno z drewna litego klejonego, jak i materiałów drewnopochodnych, czyli płyt HDF i MDF. Istotnym elementem jest warstwa zewnętrzna, dekoracyjna, która w przypadku płyt może być naturalna (fornir) lub w postaci laminatu i folii PVC. Oczywiście bardziej szlachetnie wygląda naturalne drewno i to ono najlepiej sprawdzi się we wnętrzu, gdzie dominują naturalne materiały wykończeniowe. 

drzwi Imperia - Centurior   drzwi Smart Elit - Stolbud   drzwi Plano - Invado drzwi Latona Classen - Praktiker

Drzwi Imperia z ramą skrzydła wykonaną z klejonej listwy drewnianej, wzmocnionej płytą hdf. Wypełnienie stanowią okleinowane płyciny.W skrzydłach zastosowano przeszklone szyby mleczne bezpieczne hartowane, CENTURION, 799,50 zł

  Drzwi Smart Elit ozdobione delikatnymi paskami aluminium, drewniana rama wykończona materiałem stabilizującym, tzw. plastrem miodu, drzwi obustronnie obłożone płytą hdf i mdf, wykończonej trzema rodzajami wysokojakościowych i odpornych oklein do wyboru, STOLBUD, od ok. 220 zł   Drzwi Plano w kolorze orzecha amerykańskiego, rama z klejonego drewna iglastego, pokryte fornirem gr. 0,4 mm, INVADO, ok. 1590 zł Drzwi Latona Classen z drewna iglastego lub płyty MDF pokryte płytą drewnopochodną, kolor: orzech, szer. 80 cm, PRAKTIKER, 339 zł

 
A jak dobrać drzwi do istniejącej już podłogi (jeśli oczywiście nie korzystamy z pakietu podłoga plus drzwi)? Nie łudźmy się, że dobierzemy identyczny odcień drewna, dlatego postawmy raczej na kontrast, czyli do jasnej podłogi dobierzmy na przykład ciemne drzwi. Najłatwiej mają posiadacze podłogi drewnianej (lub laminowanej) o wyraźnie zmiennej tonacji kolorystycznej, bowiem mogą dobrać drzwi w jednym z pojawiających się na podłodze kolorów.

 

Zanim kupisz

  • Wybierając się do sklepu po drzwi, weźmy ze sobą próbkę deski czy panelu, z którego wykonana jest podłoga w domu, żeby odpowiedni dobrać fakturę i kolor.