Burgund - to bardziej dostojny krewny głębokiej, nasyconej czerwieni. Kolor ten doskonale sprawdzi się w bożonarodzeniowych aranżacjach. Do tego z powodzeniem może zostać z nami na dłużej, tworząc eleganckie i stylowe wnętrza.

Burgund - kolor nie tylko na Święta

Burgund to kolor kończącego się lata - dalii, peonii i róży; kolor wina i jesiennych liści. Mocny, zmysłowy i tajemniczy, dla indywidualistów i silnych osobowości. To także kolor Świąt. W sklepach i na grudniowych jarmarkach możemy wybierać spośród niezliczonej ilości ozdób i dodatków w kolorze czerwonego wina, często łączonego ze złotem.

Na czas Bożego Narodzenia burgund wprowadza do wnętrz ciepło i tworzy magiczną, wytworną atmosferę. A gdyby tak elegancja Świąt została z nami na dłużej? Wprowadzony do wnętrz w odpowiednich proporcjach burgund, nada im klasy i charakteru.

Mocną barwę czerwonego wina należy stosować z umiarem, szczególnie gdy nie mamy do dyspozycji ogromnych powierzchni. Przedawkowanie burgundu może nas przytłoczyć - zmniejszyć optycznie wnętrze i narazić na koszty związane z kolejną zmianą zbyt męczącej aranżacji. Dlatego najlepiej, aby go odpowiednio dawkować. Świetnie będzie współgrał ze stonowaną kolorystyką pozostałych elementów aranżacyjnych.

Burgundowa sofa z kolekcji Onyx marki Olta

Burgundowa sofa, jak ta z kolekcji Onyx marki Olta, pięknie zaprezentuje się na tle jasnobeżowych ścian. Ustawiony obok stolik kawowy o lekkiej konstrukcji i jasnym marmurowym blacie, będzie dobrą przeciwwagą do mebla o nasyconej kolorystyce. Przykładem może tu być stolik Six, dostępny w Olta Concept Store. Geometryczny charakter stalowej ramy i osadzony na niej blat z naturalnego kamienia stanowią doskonałe połączenie klasyki z nowoczesnością.

Aranżacje dopasowujemy do naszych potrzeb i upodobań. Modułowość sofy Onyx pozwala na dostosowanie jej rozmiaru do powierzchni, jaką dysponujemy. Narożnik w wersji maksimum warto udekorować poduszkami w nieco jaśniejszej kolorystyce. Burgund stworzy piękną kompozycję zarówno z pastelami utrzymanymi z tej samej tonacji barw jak i chłodniejszym srebrem czy szarością.

Burgundowa sofa z kolekcji Onyx marki Olta

Gdzie jeszcze możemy zastosować dodatki w kolorze burgund?

Burgund kocha różne faktury. Dostojnie prezentuje się na aksamitnych zasłonach, zdobiących klasyczne wnętrza; lśni na żakardowych poduszkach w salonie glamour; na wełnianym dywanie wprowadza ciepło do salonu urządzonego w ponadczasowym stylu contemporary.

Niezależnie od tego, jaki styl lubimy najbardziej, burgund znajdzie miejsce dla siebie. Liczy się detal i jakość wykonania produktów, którymi urządzamy nasze wnętrza. Przy zachowaniu równowagi stworzymy magnetyzującą, piękną przestrzeń - nie tylko na Święta.

Więcej informacji o kolekcjach i ofercie Olta Concept Store dostępnych jest na: www.oltaconceptstore.eu.