Bawełna, połyskująca organza, poliester - rolety dostępne są dziś w niezliczonym bogactwie wzorów, materiałów i faktur. Odpowiednio dobrana tkanina rolety osłoni domowników przed wzrokiem sąsiadów, nie ograniczając jednocześnie dostępu światła słonecznego. Może też całkowicie zaciemnić sypialnię, której mankamentem jest wpadające przez okna światło lamp ulicznych (najlepiej zaciemniają specjalne rolety blackout pokryte srebrną lub gumowaną powłoką).

Tkaniny żakardowe z kolekcji Summer Dekoria Tkaniny stosowane w roletach plisowanych Gardinia Roleta rzymska uszyta z drukowanej tkaniny
Tkaniny żakardowe z kolekcji Summer o wzorach abstrakcyjnych i kwiatowych, 75% poliestru i 25% bawełny, szer. 140 cm, DEKORIA, tkanina od 82,90 zł/m.b., gotowa roleta rzymska (wym. 80 x 170 cm) 199 zł Tkaniny stosowane w roletach plisowanych różnią się stopniem przepuszczania światła i zdolnością do odbijania promieni cieplnych (powłoka perlex), GARDINIA, rolety od 182 Roleta rzymska, drukowana tkanina Woodale, 51% bawełny i 49% lnu, szer. 138 cm, Jane Churchill, IMPRESJE HOME COLLECTION, ok. 245 zł/m.b.

Włókno, z którego wykonane są rolety, decyduje nie tylko o ilości światła wpadającego do mieszkania, ale i o trwałości barw i odporności na zabrudzenia. Najbardziej wytrzymałe są tkaniny syntetyczne, ale najwięcej uroku mają te naturalne, o wyraźnej fakturze. Jedne i drugie dostępne są w wielu kolorach i wzorach, dlatego bez trudu wybierzemy odpowiednią roletę do wnętrza.

Roleta rzymska Verona len Dekoria Rolety plisowane tkanina poliestrowa Gardinia Tkaniny Mayflower, bawełna, HOME & HOME
Roleta rzymska Verona, tkanina z kolekcji Linen w białe, półprześwitujące pasy, 100% len, DEKORIA, od 119 zł Rolety plisowane z ruchomym górnym i dolnym brzegiem, tkanina poliestrowa półprzezroczysta, wym. standardowe od 42,5 x 150 cm, GARDINIA, od 243 zł Tkaniny Mayflower, bawełna, wzory drukowane i haftowane, szer. 132 cm, Jane Churchill, HOME & HOME, 342 zł/m.b.

Najbardziej dekoracyjnym rodzajem rolet są rolety rzymskie, czyli zasłony, które są podnoszone do góry za pomocą linek. Niektóre z nich mają dodatkowe fałdy dekorujące roletę po całkowitym opuszczeniu. Taka aranżacja okna to idealny kompromis pomiędzy zaletami rolety a szykiem zasłon. Znakomice sprawdzi sie nawet w bardzo tradycyjnie urządzonym wnętrzu, zwłaszcza, jeśli bedzie suto marszczona albo z tkaniny o klasycznym wzorze.