Rodzaje zagłówków do łóżka

Zagłówek do łóżka wykonać samodzielnie oraz przeprowadzić jego montaż. Brak zagłówka przy łóżku w obecnej chwili nie stanowi żadnego problemu gdyż w ofercie niemal wszystkich salonów meblowych z łatwością otrzymamy mnóstwo ofert zagłówków tapicerowanych, drewnianych czy tez zagłówków pikowanych. Często w skład takiej oferty wchodzi również montaż zagłówka. W ten oto bardzo prosty sposób z łatwością możemy odmienić oblicze swojej sypialni oraz nadać jej nowy, wyjątkowy i unikalny charakter.

Aby jednak cieszyć się właściwym wyborem zagłówka, należy wcześniej sprecyzować na czym konkretnie nam zależy. W zależności od indywidualnych upodobań, możemy zafundować sobie zagłówek drewniany, minimalistyczny jeśli cenimy sobie kontakt z naturą oraz ekologię. Możemy tez dać się ponieść fantazji decydując się na zagłówek tapicerowany z ekoskóry bądź też miękkich tekstyliów w ulubionych kolorach.

Wybór zagłówka nie kończy się jednak na wyborze jego kształtu czy tez materiału jego wykonania. Istotna role odgrywa również jego wykończenie. Zagłówek drewniany podobnie jak zagłówek tapicerowany stanowi świetne uzupełnienie aranżacji sypialni., podkreślając zarazem jaj charakter. Szczególnie dobrze zagłówki sprawdzają się w sypialniach wykonanych w stylu glamour. Zagłówki drewniane co raz częściej znajdują zastosowanie w sypialniach o charakterze eko, pełnych prostych form oraz jasnych i naturalnych kolorów. Sypialnie kobiece natomiast słyną z zagłówków miękkich i tapicerowanych. Pełnych kolorów oraz modnych, pikowanych wzorów.

Jak samodzielnie wykonać zagłówek do łóżka?

Warto zdać sobie sprawę iż nie każdy zagłówek dostępny w sprzedaży będzie spełniał nasze wymagania. Nie każdy bowiem zagłówek posiada uniwersalny charakter, pasujący do wszystkich typów łóżek. Na szczęście jest na to sposób. Wystarczy odrobina chęci oraz żyłki majsterkowicza i z łatwością można wykonać zagłówek do łóżka bez względu czy jest to zagłówek drewniany czy też zagłówek tapicerowany. Aby w poprawny sposób przygotować się do wykonania zagłówka, potrzebna będzie podstawa czyli płyta OSB lub tez sklejka. O ile jej szerokość powinna być dopasowana do szerokości łóżka, o tyle wysokość jest już sprawą indywidualną.

Kolejnym krokiem jest pokrycie płyty specjalnym klejem tapicerskim w celu przymocowania watoliny. Jej grubość to również indywidualny aspekt, gdyż nie każdy ceni sobie zagłówki grube i miękkie. Ostatnim krokiem podczas samodzielnego procesu wykonywania zagłówka jest umieszczenie na nim materiału zewnętrznego. Aby brzegi zagłówka wyglądały estetycznie należy je dodatkowo zabezpieczyć. Brzegi tkaniny przytwierdza się do płyty za pomocą zszywacza.

Kiedy już każda z tych czynności zostanie wykonana, nie pozostaje nic innego jak oprzeć zagłówek o ścianę lub przymocować go do niej i cieszyć się komfortem użytkowania. Każdy kto usilnie starałby się znaleźć wady zagłówków, pewnie by je znalazł. Tylko po co ich szukać skoro posiadają one zdecydowanie więcej zalet?