Pomysłowe, automatyczne rozwiązanie do nawadniania dla tych, którzy dotąd musieli pozostawiać swoje rośliny na tarasie czy balkonie bez opieki: zestaw GARDENA AquaBloom nie wymaga podłączania do prądu ani kranu, by zapewnić roślinom w skrzynkach i donicach optymalną ilość wody.

Nie zawsze mamy czas podlewać nasze rośliny na balkonie czy tarasie. Kiedy wyjeżdżamy na wakacje lub służbowo, albo po prostu dłuższy czas pozostajemy poza domem, podlewanie staje się problemem. Przecież nie zawsze możemy liczyć na sąsiadów. W dodatku na balkonie często nie mamy gniazdka elektrycznego czy kranu, które umożliwiłyby zainstalowanie automatycznego systemu do nawadniania. Jednak AquaBloom, rozwiązanie do automatycznego nawadniania, tego nie potrzebuje. Urządzenie główne składa się z pompy, sterownika oraz panelu słonecznego z akumulatorami, tworzących całość, i nawadnia rośliny automatycznie. Dzięki linii kroplującej rośliny są zdrowsze, a do montażu zestawu nie są potrzebne żadne narzędzia.

Kwiaty na balkonie i w doniczkach nawet nie zauważą, kiedy wyjedziesz: jeden słoneczny dzień wystarcza do naładowania akumulatorów tego pomysłowego urządzenia za pośrednictwem panelu słonecznego. Zestaw jest gotowy do użycia w paru prostych krokach. Urządzenie główne AquaBloom ma nowoczesną formę i 14 programów nawadniania. Regulują one długość procesów nawadniania i przerwy między nimi. Cicha pompa dostarcza roślinom przefiltrowaną wodę z dowolnego pojemnika.

Moduł AquaBloom można ustawić w miejscu najbardziej nasłonecznionym. Mamy tu pełną dowolność - moduł można zawiesić na ścianie domu, na krawędzi donicy, na barierkach balkonu czy po prostu postawić na stole. Automatyczny proces nawadniania dzięki światłu słonecznemu wykonuje pracę błyskawicznie.

Aby wszystko prawidłowo działało i mogło być natychmiast uruchomione, to skuteczne rozwiązanie dostępne jest w postaci zestawu gotowego do użycia tj. do nawadniania maksymalnie 20 roślin - w jego skład wchodzi urządzenie główne 3w1, akumulatory wielokrotnego ładowania, kroplowniki z kompensacją ciśnienia, rozdzielacze, zaślepki, rura o długości 20 m oraz filtr. Jedynym dodatkowym elementem wymagającym zakupu jest zbiornik na wodę. Taki system można od razu uruchomić. Działa niezależnie i precyzyjnie.

Więcej informacji na: gardena.com