Schody gięte na wymiar - jak powstają?

Efektowne kręte schody pięknie się prezentują. Jednak niewielu z nas wie, w jaki sposób powstają. Szczególnie schody gięte drewniane wymagają wykorzystania specjalnej technologii. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz znajomości konstrukcji schodów możemy stworzyć niemalże każdy projekt naszych klientów. Takie możliwości sprawiają, że schody można idealnie wpasować w każde pomieszczenie. To cenne zwłaszcza w mieszkaniach o mniejszym metrażu, gdzie liczy się każdy metr kwadratowy.

Fot. Marchewka

Schody gięte drewniane - różne warianty

W zależności od naszych indywidualnych upodobań można zamówić schody gięte na wymiar w bardzo różnych wariantach. W naszej ofercie znajdują się schody gięte z podstopnicami lub o konstrukcji ażurowej. Jednak tym, co zachwyca w krętych schodach, jest ich równoległa linia balustrad oraz policzków, które zwijają się niczym ślimak.

Fot. Marchewka

Schody gięte na zamówienie posiadają liczne zalety, które postaramy się pokrótce opisać poniżej.

Estetyka

Do najważniejszych zalet schodów giętych należeć będą ich walory estetyczne - trudno jest nie zakochać się w tych perfekcyjnie spiralnych liniach, dodających konstrukcji schodów optycznej lekkości oraz nutki finezji. Tego rodzaju rozwiązanie niewątpliwie doda Twoim wnętrzom wysmakowanej elegancji i klasy. Dlatego nie dziwi fakt, że często takie schody utożsamiane są z ekskluzywnym designem, zarezerwowanym dla wyjątkowych przestrzeni.

Fot. Marchewka

Oszczędność przestrzeni

Decydując się na schody gięte na zamówienie, w prosty sposób zaoszczędzimy dodatkową przestrzeń. Po uprzednim rozpoznaniu układu Państwa mieszkania nasi architekci szczegółowo rozplanują optymalne rozwiązanie tak, aby osiągnąć zadowalający efekt na jak najmniejszej ilości metrów.

Fot. Marchewka

Trwałość

Schody gięte na wymiar wykonane są przez doświadczonych znawców tego rzemiosła, przy nieszczędzeniu na bardzo dobrej jakości materiałach. Wysokogatunkowe drewno, odpowiednio obrobione i zaimpregnowane, pozwoli cieszyć się giętymi schodami przez długie, długie lata w nienagannej kondycji. Odpowiednia pielęgnacja schodów również ma na to wpływ, dlatego chcąc uniknąć niechcianych zarysowań czy innego rodzaju zniszczeń, zalecamy dbanie o swoje schody.

Fot. Marchewka

Bezpieczeństwo użytkowania

Liczne wstęgi poręczy schodów giętych drewnianych z pewnością przyczyniają się do stworzenia bezpiecznej przestrzeni podczas użytkowania schodów. Balustrady chronią, zwłaszcza dzieci, przed upadkiem ze schodów - choć oczywiście powinniśmy zawsze pozostawać czujni w tym względzie. Także poręcze na różnych poziomach tworzą komfortowe podparcie, z którego można skorzystać podczas wchodzenia lub schodzenia ze schodów.

Fot. Marchewka

Schody gięte na zamówienie stanowią ciekawe rozwiązanie dla każdego domu, zarówno tego nowocześnie, jak i tradycyjnie zaaranżowanego.

Więcej informacji na:  www.marchewka.pl