Polka i Włoch spotkali się w Pescarze, mieszkali w Londynie, by w końcu pod Nowym Dworem Mazowieckim założyć pracownię, w której powstają meble na światowym poziomie. Poznajcie markę Nudo Design.

Kim są założyciele marki Nudo Design?

Staranność, precyzja, jakość. Meble Nudo Design zachwycają perfekcyjnym wykonaniem i wykończeniem. Może dlatego, że wykonują je sami założyciele marki - Kaja Ałaszkiewicz i Domenico Russo. On jest architektem, w pracowni odpowiada za konstrukcję, design oraz prace z wkrętarką i wyrzynarką.

Giro to proste stoliki kawowe składające się z okrągłego blatu, prostokątnej nogi i filaru w kształcie łuku.

Natomiast Kaja swoje doświadczenie zawodowe zaczynała jako specjalistka od relacji prasowych i marketingu. Dziś, co oczywiste, zarządza wizerunkiem marki, ale też odpowiada za wykończenie mebli. Perfekcyjnie wyszlifowane i olejowane drewno jest jej zasługą! To właśnie dzięki niej dotyk mebli Nudo Design to sensualna przyjemność. Nic w tym dziwnego. Nazwa marki nawiązuje do angielskiego słowa „nude” oznaczającego nagość. Dlatego meble mają być tak proste, jak to tylko możliwe, delikatne niczym skóra i o tak pięknych liniach, jak piękne jest nagie ciało człowieka.

NUDO DESIGN
Kaja Ałaszkiewicz i Domenico Russo tworzą studio projektowe Nudo Design. Ona jest specjalistką od PR-u i marketingu z doświadczeniem w modzie, on z wykształcenia architekt (studiował w Pescarze), który praktykował w Londynie.

Naga forma - minimalistyczne meble Nudo Design

W dzisiejszym świecie nadmiaru taka filozofia to wyzwanie, jednak Kaja i Domenico wierzą, że znajdą się ludzie tacy jak oni - minimaliści z duszy i wyboru. Ich życie także jest proste. Pracują w starym domu pod Nowym Dworem Mazowieckim. Całe dnie mijają im wspólnie w pracowni. Wolne chwile? Mają ich mało, a jeśli się nadarzą, to spędzają je, leżąc w hamaku i myśląc o kolejnych projektach. Pięknych i prostych.

Lustro Conca, podręczny pomocnik w codziennych czynnościach. Dostępne są dwie wersje – dębowa z lustrem koloru brązowego i jesionowa z lustrem srebrnym.
Proste, a jednocześnie eleganckie choć pozbawione ozdobników. Meble Nudo Design to cisi bohaterowie aranżacji.

Nudo Design laureatami nagrody must have na Łódź Design Festival!

W 2019 roku stół Piano autorstwa Nudo Design został nagrodzony prestiżową nagrodą must have podczas Łódź Design Festival. Co roku w plebiscycie ​must have wyróżniane są najlepsze polskie wdrożenia pochodzące od polskich projektantów i producentów. Plebiscyt powstał, by upowszechnić dobry polski design i dzięki temu promować rodzimy biznes oraz projektantów. To swego rodzaju rekomendacja konsumencka: wyróżniony przedmiot po prostu warto mieć. - Przyznajemy znak jakości must have po to, żeby współpraca projektanta i producenta, a przede wszystkim jej efekty, miały szansę zaistnieć w ogólnej świadomości - mówi Michał Piernikowski, dyrektor Łódź Design Festival.

Stół Piano. Jego drewniane zaokrąglone nogi nadają całej konstrukcji lekkość i finezję.
Autor
Minimaliści z duszy i wyboru - Nudo Design
Anna Grużewska
Dziennikarka, redaktorka, miłośniczka designu i malarstwa. Skończyła warszawską ASP i Wydział Dziennikarstwa UW. Redaktor naczelna magazynu Czas na Wnętrze. Ogląda sesje,...