Gdy parę lat temu miałem przyjemność osobiście poznać włoskiego designera Fabrizio Crisà, zachwyciło mnie jego pragnienie tworzenia produktów perfekcyjnych. Doskonale zaprojektowanych i dopracowanych funkcjonalnie - takich, jak najnowsza płyta kuchenna NicolaTesla FIT.

Rewolucja w kuchni

Fabrizio Crisà to designer, który do ponad 16 lat związany jest z marką Elica. On jako pierwszy wpadł na pomysł, by zamiast okapów wiszących nad płytą grzewczą przenieść wyciąg i zamontować w ramach płyty, całkowicie integrując oba urządzenia. To była prawdziwa rewolucja w myśleniu o gotowaniu.

Połączenie w jedno dwóch dotąd osobnych urządzeń zmieniło sposób gotowania. Uproszczenie codziennych kulinarnych czynności stało się faktem, a stylistyka projektowania Fabrizio sprawia, że pięknie zaprojektowane przez niego urządzenia wzbogacają kuchenne przestrzenie i nadają szczególny wymiar rutynowym czynnościom.  

NicolaTesla FIT

Możesz gotować lepiej!

Dziś ucieleśnieniem tej idei jest zaprojektowana przez Fabrizio seria płyt indukcyjnych z wbudowanymi okapami NicolaTesla. Już nie musimy myśleć o dostosowaniu mocy pochłaniania oparów do trybu pracy płyty grzewczej. Okap, całkowicie zintegrowany z płytą kuchenną ożywia jej czystą, linearną konstrukcję. Wystarczy aktywacja dowolnego pola grzewczego płyty, by uruchomić tryb pochłaniania zapachów i oparów, gwarantując najwyższą efektywność nawet podczas najbardziej absorbujących prac i pełną swobodę ruchów w trakcie przygotowywania potraw.

Fit, bo pasuje do wszystkiego

Szczerze powiem, że moja kuchnia nie jest zbyt wielka i na takiej przestrzeni mogłoby mi zabraknąć miejsca na jeden z wielu produktów z serii NicolaTesla. Dzięki kompaktowym wymiarom NicolaTesla FIT nie musimy rezygnować z wydajności i mocy okapu nawet w kompaktowym rozmiarze czyli płycie z czterema polami grzewczymi o całkowitej szerokości 60 cm. Te wymiary sprawiają, że doskonale wpasuje się nawet do wnęki kuchennej w eleganckim, choć niewielkim mieszkaniu takim, jak moje.

Przygotowywanie posiłków na stylowej czarnej powierzchni NicolaTesla FIT, to dosłownie... czysta przyjemność. Oczywiście, jeśli ktoś ma nieco więcej miejsca może także sięgnąć po NicolaTesla FIT w większym rozmiarze 70 cm.

Fit, bo jest zawsze w formie

Najnowsze dzieło Fabrizio powstało z myślą o tych, którzy nie zamierzają wyrzec się doskonałości, choć muszą się zmieścić na niewielkiej przestrzeni. Dlatego płyta NicolaTesla FIT oferowana jest jako wyciąg lub pochłaniacz, co rozwiązuje wszystkie problemy związane z instalacją techniczną. System pochłaniania kuchennych zapachów został całkowicie ukryty pod powierzchnią płyty indukcyjnej, a sterowanie jej pracą jest intuicyjne i wygodne.

Dzięki technologii Autocapture płyta NikolaTesla FIT automatycznie reguluje tryb pochłaniania oparów i zapachów, zachowując idealną równowagę pomiędzy ciszą, mocą i efektywnością energetyczną. Z górnej części płyty można łatwo wyjąć filtry przeciwtłuszczowe i przeciwzapachowe, uzyskując dostęp do wnętrza w celu wyczyszczenia. Dodatkowo, istnieje specjalny zawór, który umożliwia odprowadzenie wszelkich rozlanych cieczy, zapewniając tym samym maksymalną higienę w kuchni.

Rodzina NicolaTesla

Warto na koniec dodać, że w rodzinie produktów NicolaTesla znajdują się też inne modele. Najpopularniejsze w naszym kraju to NicolaTesla PRIME oraz NicolaTesla LIBRA, która posiada wbudowaną wagę, co szalenie pomaga podczas przygotowywania posiłków, szczególnie tym, którzy wolą starannie trzymać się przepisów i dokładnie odmierzać każdą porcję składników.

NicolaTesla PRIME

Uznanie klientów zdobyła także NicolaTesla Switch - pierwsza płyta kuchenna Elica z wyciągiem, całkowicie ukrytym w jej środku, który można uaktywnić poprzez zwyczajne obrócenie środkowej pokrywy. Należy podkreślić, że wszystkie urządzenia z serii NicolaTesla wychwytują opary i zapachy w rekordowym tempie i - nawet przy maksymalnej prędkości działania - robią to niemalże bezszelestnie.

NicolaTesla LIBRA

Kilka słów o marce

Elica działa na rynku od lat 70. XX wieku, jest światowym liderem w produkcji okapów i płyt indukcyjnych, a także europejskim liderem w produkcji silników do wentylacji domowej. Ta włoska marka konsekwentnie rewolucjonizuje tradycyjny wizerunek okapów i płyt grzewczych. Urządzenia, które firma wprowadza do sprzedaży są świetnie zaprojektowane, korzystają z innowacyjnych rozwiązań technologicznych i eleganckiej stylistyki.

Autor
Płyta zintegrowana z okapem, czyli NicolaTesla FIT marki Elica - cała kuchnia w zaledwie 60 cm
Robert Pieńkowski
Dziennikarz, kucharz, archeolog, aktor, improwizator, animator. Był redaktorem w wielu prestiżowych magazynach jak Pani, Sukces, Elle Decoration, Gala, Maxim. Ma dwie...