Sypialnia w salonie

Wraz z synkiem zajmujemy 58-metrowe mieszkanie. Chciałabym, by malec miał swój własny pokój, będę więc musiała przenieść się do pokoju dziennego. Chciałabym jednak uniknąć codziennego rozkładania i składania sofy. Szukam inspiracji do urządzenia wielofunkcyjnego wnętrza, łączącego funkcje pokoju dziennego, jadalni, sypialni i biura domowego (pracuję zdalnie).

Proponowana przebudowa zakłada wydzielenie miejsca na sypialnię w salonie przy wyjściu na balkon. Można zamontować dodatkową szynę sufitową wzdłuż krawędzi łóżka, a na niej zasłonę, która w razie potrzeby schowa łóżko (np. w razie przyjścia gości).

Obok łóżka małe biurko na laptopa (50 x 100 cm). W salonie wnęka na zabudowę z tv - jeśli tv w ogóle nie będzie potrzebny, można w całości zabudować wnękę (w  środku półki na ubrania). Pod łóżkiem pojemne szuflady.

Przy kuchni mały stolik do codziennego spożywania posiłków. W miejsce większego stołu proponuję kupić ławę z możliwością podnoszenia blatu - obecnie na rynku jest wiele nowoczesnych modeli, które posiadają tę funkcję. Można również zamówić taki mebel u stolarza.

W przedpokoju 3 szafy wnękowe - dwie na ubrania (pełna głębokość), trzecia o głębokości 40 cm - z półkami na buty do samego sufitu.

W pokoju dziecka udało się znaleźć miejsce na pojemną szafę wnękową. Przedstawiona aranżacja tego pokoju zakłada biurko i łóżko dla starszego dziecka - by pokazać, że w przyszłości te meble się zmieszczą. Na razie stanie tam łóżeczko, komoda z przewijakiem i prawdopodobnie kosze na zabawki.

sypialnia w salonie sypialnia w salonie
Rys.1. Rzut mieszkania przed przebudową. Rys.2. Rzut mieszkania po przebudowie.