Dekoracja ścian w jadalni

Mam pokój, który chcę przeznaczyć na jadalnię - o wymiarach 3,50 x 2,80 m, wysokość pomieszczenia to 2,50 m. Na ścianie z drzwiami wejściowymi chcemy zawiesić kominek gazowy. Proszę o podpowiedź, jak udekorować pozostałe ściany. Myślałam o fototapecie, ale nie wiem jaka będzie pasowała do kominka. Ściana z kominkiem będzie obłożona białym kamieniem. W pokoju znajdzie się biały lakierowany stół, 6 białych krzeseł i 2 krzesła brązowe.
Dekoracja ścian w jadalni Dekoracja ścian w jadalni
Dekoracja ścian w jadalni Dekoracja ścian w jadalni
Remontowane pomieszczenie - na ścianie przy drzwiach znajdzie się kominek gazowy.

Fototapeta będzie odpowiednią dekoracją do tej jadalni, o ile zostanie utrzymana w kolorze sepii. Proponuję położyć ja na ścianę po prawej stronie od okna, ponieważ wchodząc do pokoju to właśnie na nią w pierwszej chwili kierujemy wzrok, jest też widoczna z przedpokoju.  

Pomieszczenie to jest jednak zbyt małe, by móc pozwolić sobie na fototapetę na całą ścianę - tak duży obrazek przytłoczy wnętrze. Lepiej umieścić centralnie na ścianie fototapetę w rozmiarze 225 x 150 cm (propozycja poniżej), a pozostałą powierzchnię tej ściany pomalować na kolor "wyjęty" z obrazka, np. Cappuccino firmy Beckers.

Dekoracja ścian w jadalni
Fototapeta Uliczka, laminowana, sepia, wym: 225 x 150 cm, ART.WIDI.PL, 670 zł

Długą ścianę po drugiej stronie jadalni malujemy tym samym kolorem i dodatkowo dekorujemy naklejką ścienna - napisem w kolorze ciemnego brązu (nawiązanie do 2 brązowych krzeseł) - kolor wybieramy dokonując zamówienia na stronie producenta.

Dekoracja ścian w jadalni Dekoracja ścian w jadalni
Naklejka ścienna Projekt 008, wym: 120 x 70 cm, AG-ARTDECO.PL, 29 zł Naklejka ścienna Projekt 065, wym: 120 x 70 cm, AG-ARTDECO.PL, 29 zł

Ścianę z oknem dekorujemy firanką do ziemi z gładkiego białego woalu.