Zmiana rozkładu wnętrz w mieszkaniu

Jesteśmy z mężem w trakcie remontu jednorodzinnego domu piętrowego. Przenieśliśmy klatkę schodową do osobnego pomieszczenia, tak by powstały dwa niezależne mieszkania - na parterze rodziców, a nasze na piętrze. Potrzebujemy salonu, sypialni z dużą szafą, pokoju gościnnego (który w przyszłości będzie dla dzieci). Jednocześnie chciałabym "otworzyć" wnętrze, dodać mu przestrzeni. Czy jest to w ogóle możliwe? 

Zmiana rozkładu wnętrz w mieszkaniu często pomaga w poprawieniu jego funkcjonalności. Podobnie jest również w tym przypadku.

Usunięcie ściany między kuchnią a przylegającym do niej pomieszczeniem pozwoliło na uzyskanie otwartej przestrzeni dziennej, w której mieści się kuchnia z jadalnią i salon

Ściana między dwoma pozostałymi pokojami została przesunięta w lewo, dzięki czemu w sypialni rodziców zmieści się duża zabudowa na ubrania, a między łóżkiem a zabudową będzie nadal wystarczająco dużo miejsca, by swobodnie przejść. 

Na pokój gościnny zostało przeznaczone największe pomieszczenie, ponieważ w przyszłości ma to być pokój dzieci - warto z góry zadbać, by miały wygodne miejsce do zabawy, nauki i wypoczynku. Ponadto w takim pomieszczeniu będzie możliwy podział na 2 części (gdy np. pokój będą zamieszkiwały chłopiec i dziewczynka).

Zmiana rozkładu wnętrz w mieszkaniu Zmiana rozkładu wnętrz w mieszkaniu
Rys.1. Rzut mieszkania przed przebudową. Rys.2. Rzut mieszkania po przebudowie.