Garderoba w sypialni

Mam pokój o powierzchni 16 m2, w którym planuję urządzić sypialnię z małą garderobą. Jak najlepiej odgrodzić przestrzeń sypialnianą od garderobianej? Myślałam o zrobieniu garderoby przy ścianie naprzeciwko łóżka.

Garderoba w sypialni to bardzo dobry pomysł, ale ilość miejsca przewidzianego w tym pomieszczeniu - i obecność okna - pozwalają raczej na zrobienie dużej zabudowy na wymiar, niż garderoby.

Będzie to jednak równie funkcjonalne rozwiązanie - można zrobić drążki na wieszaki na 2 poziomach oraz dużo półeczek i szuflad. Powstanie garderoba w szafie.

Proponowałabym jednak zastanowić się nad położeniem łóżka - obecne nie pozwala na ustawienie szafek nocnych. Dodatkowo, by wyjść na balkon, trzeba obejść dookoła całe łóżko. 

Lepszym rozwiązaniem byłoby obrócenie łóżka o 180 stopni i ustawienie przy dobudowanej ściance, która częściowo zasłoni zabudowę meblową. Samą zabudowę możemy wtedy "zamknąć" zasłonami na szynach umocowanych pod sufitem zamiast tradycyjnymi frontami. Będzie to oryginalne rozwiązanie, dzięki któremu w razie potrzeby będzie można całkowicie odmienić charakter pomieszczenia - poprzez wymianę tkaniny.

Garderoba w sypialni Garderoba w sypialni
Rys.1. Rzut sypialni - aranżacja planowana przez właściciela. Rys. Rzut sypialni - proponowana aranżacja.
 Garderoba w sypialni  Garderoba w sypialni
Zabudowa na wymiar schowana za zasłoną, fot. kokopelia.pl

Jeśli jednak tradycyjnie wykończona szafa bardziej przypadnie do gustu, można zastosować nietypowy front - taką dekorację można zrobić z każdego zdjęcia o odpowiednio wysokiej rozdzielczości - również takiego, które wykonało się samemu. Wtedy sypialnia będzie miała jeszcze bardziej osobisty charakter. fot. Wajnert