Nowoczesne mieszkanie dla młodego małżeństwa

Jak rozmieścić szafki w tak małej kuchni żeby zmieściła się zmywarka, piekarnik, mikrofalówka, lodówka,zlew jednokomorowy, płyta indukcyjna, korner na garnki? Szafki będą białe, ale nie mamy pojęcia co położyć między blatem a górnymi szafkami i na podłogę (płytki) Jakiego koloru i jak rozmieścić meble w salonie żeby stanowiły całość z kuchnią? W sypialni miałaby się znaleźć duża szafa, łóżko, stolik na komputer. Jak urządzić łazienkę z kabiną prysznicową?

Nowoczesne mieszkanie dla młodego małżeństwa przede wszystkim powinno być proste i funkcjonalne.

W kuchni w kolejności od prawej strony - lodówka, wąskie szuflady lub cargo, szafka narożna z koszem obrotowym, szafka ze zlewem i separatorami na śmieci, zmywarka, wysoki słupek z piekarnikiem i mikrofalówką do zabudowy.

Między kuchnią a salonem stolik z krzesłami.

W salonie na ścianie z tv nowoczesna meblościanka - wysokie słupki po bokach, pod tv szafka z szufladami, nad tv szafka z półkami lub same półki.

W sypialni pod oknem biurko do pracy, podwójne łóżko z szafkami nocnymi i szafa z drzwiami przy ścianie z drzwiami.

W łazience prysznic 120 x 80 cm z odpływem liniowym (+ spadek w podłodze - zamiast brodzika), obok szafka z szufladami, na niej umywalka. Obok sedesu zabudowa meblowa ze schowaną wewnątrz pralką - nad nią półki na detergenty, ręczniki, itp.

Nowoczesne mieszkanie dla młodego małżeństwa Nowoczesne mieszkanie dla młodego małżeństwa
Rys.1. Rzut mieszkania - przed aranżacją. Rys.2. Rzut mieszkania - propozycja aranżacji.

W związku z tym, że szafki kuchenne będą białe, na ścianę nad blatem proponuję szkło laminowane, a na podłogę szary gres (również w przedpokoju). W salonie i sypialn podłoga w ciepłym odcieniu.

Nowoczesne mieszkanie dla młodego małżeństwa Nowoczesne mieszkanie dla młodego małżeństwa
Gres Gresso, szary, CERAMIKA GRES, 73,99 zł / m2 Panele podłogowe Parador Orzech Antyczny, klasa ścieralności AC4, wym: 1285 x 194 x 7 mm,, 87 zł / m2
Nowoczesne mieszkanie dla młodego małżeństwa
Szkło laminowane na ścianie w kuchni, fot. www.kmlsolutions.pl

W salonie jasnoszara sofa, za nią na ścianie ceglana okładzina w kolorze białym (tzw. "białe cegły").

Meble w kolorze zbliżonym do podłogi lub czarnym - jeśli lubimy mocne kontrasty. Dodatki w kolorze zielonym (odcień z obrazka na ścianie w kuchni) - poduszki na kanapie, krzesła, podkładki na stoliku kawowym, zasłony. Ściana za tv pomalowana na szaro.

Sypialnia - proponuję posłużyć się poniższą inspiracją.

Nowoczesne mieszkanie dla młodego małżeństwa
Inspiracja do aranżacji sypialni, fot. www.domideco.pl

Jasne tapicerowane łóżko z pikowanym zagłówkiem (nie musi być do samego sufitu). Ściana za łóżkiem pomalowana na brązowo (zamiast szkła). Szafa i szafki nocne lakierowane na wysoki połysk w kolorze kremowym lub białym, brązowa pościel.

W łazience na podłodze płytki drewnopodobne, na ścianach połączenie płytek białych i jasnoszarych. Zabudowa meblowa w kolorze podłogi.