Meble do salonu i pokoju córki

Chciałabym urządzić pokój córki i pokój dzienny, który służy nam również jako sypialnia. Nie wiem, jakie meble kupić i jak je ustawić. Potrzebne są mi dwie szafy, nie mam pomysłu na umieszczenie ich w mieszkaniu. Jakie kolory zastosować na ścianie i jak udekorować tam okna? Córka ma 15 lat, więc potrzebuje kącik do nauki. W wolnym czasie odpoczywamy we trójkę w pokoju dziennym, lecz nie dla wszystkich jest miejsce. 

Proponuję zamienić drzwi uchylne do pokoju córki na przesuwne - pozwoli to na zaoszczędzenie miejsca w salonie, którego nie ma zbyt wiele.

Meble do salonu i pokoju córki Meble do salonu i pokoju córki
Rys.1. Rzut mieszkania. Rys.2. Rzut salonu i pokoju córki - propozycja rozmieszczenia mebli.

Meble do małych pomieszczeń najlepiej zrobić na zamówienie u stolarza. Szafy do samego sufitu z wyposażeniem wewnątrz, które będzie odpowiadało naszym potrzebom. Meble na wymiar pozwolą na lepsze zagospodarowanie przestrzeni, niż gotowe ze sklepu.

W salonie proponuję ściany w kolorze kremowym, meble w okleinie orzechowej, na okno drewniane żaluzje również orzechowe.

W pokoju córki ściany w delikatnym fiolecie, meble orzechowe z białymi lakierowanymi frontami, na okno drewniane żaluzje - białe, ponieważ pokój jest mały (dzięki białym żaluzjom będzie się wydawało, że przez okno wpada więcej światła).