Oddzielne pokoje dla dwójki nastolatków

Mamy mieszkanie 49 m2 i dwoje nastolatków - chłopca i dziewczynę. Wspólne dzielenie pokoju przestaje być możliwe, zastanawiamy się z mężem, jak podzielić ich pokój albo nasz większy - a przenieść się do ich mniejszego. Nie mamy też pomysłu na urządzenie się w mniejszym pokoju, posiadamy komody, łóżko tradycyjnych wymiarów i duży stół. Przerywaną linią naniosłam nasz pomysł na zmiany.

Jeśli mieszkanie ma być w miarę wygodne i pomieścić wszystkie potrzebne funkcje, trzeba je przebudować i zakupić nowe meble.

W nowej wersji oddzielne pokoje dla dwójki nastolatków zostały wyposażone w najpotrzebniejsze meble - łóżka, szafy, biurka i półki na książki itp.

Oddzielne pokoje dla dwójki nastolatków Oddzielne pokoje dla dwójki nastolatków 
Rys.1. Rzut mieszkania - stan obecny. Rys.2. Rzut mieszkania - propozycja przebudowy i rozmieszczenia mebli.

W powiększonym przedpokoju zaaranżowano otwartą garderobę z dużymi szafami i schowkami, które pomieszczą wszystkie ubrania rodziców, buty i inne rzeczy, których używa się codziennie lub raz na jakiś czas.

Miejsce do spania dla rodziców w salonie połączonym z kuchnią - rozkładana sofa, tv na ścianie, ława rozkładana i podnoszona do góry - spełniająca funkcję stołu w razie potrzeby.

W części kuchennej od prawej: zmywarka 45 cm, szafka ze zlewem 60 cm szer. z koszami do segregacji śmieci, cargo 25 cm, płyta grzewcza i piekarnik, szuflady 30 cm szer., lodówka.