Jak wygospodarować dodatkowy pokój w mieszkaniu ze skosem?

Moi teściowie zdecydowali się na kupno mieszkania, które ma dużo nierównoległych ścian, mało miejsca na kuchnię i jest dość ciemne. Potrzebny jest dodatkowy pokój (gościnny z biurkiem i rozkładaną kanapą) - chcieliśmy go wydzielić z salonu i zrobić rozsuwane drzwi, czy to jest dobry pomysł? Ze względu na koszty nie chcielibyśmy zmieniać położenia kuchni i łazienki. Jak urządzić to mieszkanie, aby sprawiało wrażenie jaśniejszego? 

Między przedpokojem a salonem została usunięta ściana - dzięki temu przy wyjściu będzie więcej światła.

Wygospodarować dodatkowy pokój w mieszkaniu udało się dzięki wydzieleniu przestrzeni, która pierwotnie była przewidziana na kącik wypoczynkowy. Jest tam miejsce na podwójne łóżko, za którym znalazł się podniesiony zagłówek (z płyty meblowej - na zamówienie u stolarza), na którym możne odłożyć okulary, książkę itp. Poza tym przy łóżku z jednej strony dodatkowo przewidziano szafkę nocną na wymiar. 

Jak wygospodarować dodatkowy pokój w mieszkaniu ze skosem? Jak wygospodarować dodatkowy pokój w mieszkaniu ze skosem?
Rys.1. Rzut mieszkania - stan obecny. Rys.2. Rzut mieszkania - propozycja przebudowy.

W przedpokoju i części jadalnianej mieszkania zabudowa na wymiar - duże, pojemne szafy, do których poza ubraniami wejdą wszystkie mniej lub bardzie używane sprzęty lub przedmioty.

Trzeci pokój bez zmian - jako gościnny - a w nim rozkładana kanapa, szafa i biurko.

W łazience wanna, sedes na stelażu (nad nim można zrobić szafkę wiszącą na papier toaletowy itp) i zabudowa z umywalką i pralką schowaną pod blatem. Blat można zrobić na 2 wysokościach - niżej pod umywalką, wyżej nad pralką (blat na równi robi się wtedy, gdy użytkownicy są wysokiego wzrostu).