2 - pokojowe mieszkanie dla pary

Chciałabym prosić o pomoc w ogólnym zaaranżowaniu naszego mieszkania. Docelowo będziemy potrzebowali dwóch sypialni.

Z części salonu wygospodarowano drugą sypialnię. W przyszłości może posłużyć jako pokój dziecka, na razie jako gabinet do pracy lub pokój gościnny. Proponowane umeblowanie dotyczy dziecka w wieku szkolnym - ma to na celu pokazanie, że w pomieszczeniu zmieści się nie tylko łóżeczko dla niemowlaka, ale również w późniejszym czasie uda nam się zmieścić potrzebne umeblowanie. Drzwi do pokoju przesuwne - by nie zabierać miejsca, którego i tak jest niewiele (drzwi uchylne otwierałyby się do środka).

W większej sypialni duże podwójne łóżko z szafkami nocnymi, pojemne szafy ubraniowe oraz komoda na bieliznę (K).

W łazience wanna, obok zabudowa meblowa z ukrytą pralką (P), bliżej drzwi umywalka (U) - pod nią szuflady na kosmetyki, obok słupek z półkami. Po drugiej stronie podwieszana miska sedesowa.

W przedpokoju dwie szafy (SZ).

Kuchnia została otwarta na salon - dzięki usunięciu ścianek można wstawić stół z 4 krzesłami. W zabudowie meblowej w kuchni lodówka (L), zmywarka 45 cm szer. (Z), szafka ze zlewem i koszami na śmieci, szafka narożna z półką, płyta grzewcza z piekarnikiem pod spodem, na końcu szafka z szufladami.

W salonie sofa, po obu jej stronach szafki zamykane lub otwarte - w zależności od potrzeb. Ponadto stolik kawowy i tv z szafkami pod i nad nim.

Udało się uzyskać 2 - pokojowe mieszkanie dla pary, które w przyszłości spełni wymagania powiększonej rodziny.

2 - pokojowe mieszkanie dla pary 2 - pokojowe mieszkanie dla pary
Rys.1. Rzut mieszkania - stan obecny. Rys.2. Rzut mieszkania - propozycja przebudowy.