Garderoba zamiast WC

Chciałabym zamiast osobnego WC zrobić garderobę - zastanawiam się, jaką szerokość powinna mieć garderoba, żeby po obu jej stronach mieć szafy. Biorąc pod uwagę nośne ściany - zaznaczone w projekcie na zielono - czy jest sens zrobić wejście od korytarza? (wtedy do sypialni wchodziłoby się przed kuchnio - salon). Proszę o podpowiedź, jakie rozwiązanie będzie najlepsze.

Zamiast robić na siłę garderobę, proponuję kilka pojemnych szaf wnękowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie będzie konieczności przenoszenia wejścia do sypialni, ponadto w garderobie zawsze część miejsca będzie niewykorzystana - w przypadku szaf zagospodarujemy w pełni przestrzeń na nie przeznaczoną. 

Na ścianie między szafą a schowkiem na końcu korytarza można powiesić lustro.

W powiększonej łazience sedes (S), bidet (B), duży prysznic (P) z odpływem liniowym - jeśli da się taki zrobić (80 x 120 cm), zabudowa meblowa na zamówienie z szafką wpuszczaną w blat i pralką pod blatem (bliżej prysznica). Pod umywalką szuflady na kosmetyki. Na końcu łazienki wanna.

W kuchni zabudowa w kształcie litery L - lodówka (L), dalej szuflady, szafka narożna, szafka ze zlewem, zmywarka (Z), piekarnik z płytą grzewczą, dalej szuflady, na końcu szafki na naczynia, drobne sprzęty i zapasy.

Rzut mieszkania - stan obecny Rzut części mieszkania z proponowaną przebudową
Rys.1. Rzut mieszkania - stan obecny. Rys.2. Rzut części mieszkania z proponowaną przebudową.