Wanna i prysznic w małej łazience

Zakupiliśmy z mężem mieszkanko, ale nie mamy pomysłu na zaprojektowanie łazienki. Bardzo byśmy chcieli zmieścić w niej wannę z prysznicem. Czy jest to możliwe?

Niestety łazienka jest zbyt mała, by udało się w niej zmieścić wannę i oddzielny prysznic. W takiej sytuacji zawsze najlepszym rozwiązaniem jest wanna z parawanem, dzięki któremu będzie możliwe wzięcie prysznica na stojąco.

W tej łazience dodatkowym utrudnieniem jest obecność okna, które nie pozwala na ustawienie przy nim umywalki (nad umywalką nie będzie lustra). Proponuję postawić kawałek ścianki, która z jednej strony będzie stanowiła formę parawanu - w wannie będzie można brać prysznic (bateria centralnie na ścianie - w połowie długości wanny). Z drugiej strony pojawi się możliwość takiego usytuowania umywalki, które pozwoli na umieszczenie nad nią lustra na ścianie. Pod umywalką szuflady na kosmetyki.

Pralka w zabudowie meblowej (zabudowa częściowo otwarta ze względu na piecyk - i oczywiście dopasowana w taki sposób, by nie zasłaniać wylotu kanału wentylacyjnego). 

Wanna i prysznic w małej łazience Wanna i prysznic w małej łazience
Rys.1. Rzut łazienki - założenie projektowe. Rys.2. Rzut łazienki - propozycja zagospodarowania.