Miejsce do spania w kawalerce

Bardzo proszę o poradę - czy w wąskiej 33 - metrowej kawalerce da się wydzielić jakąś wnękę sypialnianą? Może ze szklanymi przesuwnymi drzwiami? Łóżko o wymiarach maksymalnie 120 x 195 cm.

W niewielkim mieszkaniu, jakim jest kawalerka warto powalczyć o jak najwięcej otwartej przestrzeni - dlatego proponuję zlikwidować ścianę między kuchnią a salonem.

Miejsce na łózko zostało wydzielone przy pomocy kotar zamocowanych na szynach na suficie - przegrody na stałe w postaci ścianek spowodowałyby zmniejszenie przestrzeni i ilości światła, jakie wpada do dalszej części mieszkania. Kotary nie muszą być zrobione z grubego materiału - może to być równie dobrze tkanina przezroczysta - takie rozwiązanie pozwoli na zasłonięcie łóżka, ale jednocześnie umożliwi przepuszczanie światła z małego okna.

W zabudowie meblowej w kuchni: lodówka (L), zmywarka (Z), szafka ze zlewem i koszami na śmieci, cargo. Przy drugiej ścianie ponownie cargo, płyta grzewcza z piekarnikiem pod spodem, znów cargo, na końcu wysokie cargo o szer. 30 cm.

Między meblami kuchennymi a łóżkiem szafki nad i pod tv.

Rzut mieszkania - stan obecny Rzut mieszkania - propozycja aranżacji
Rys.1. Rzut mieszkania - stan obecny. Rys.2. Rzut mieszkania - propozycja aranżacji.