Sypialnia dla dziecka

W naszym 55 m mieszkaniu chcielibyśmy wygospodarować pokój dla dziecka. Zależy nam na tym, żeby nie przenosić kuchni (a zwłaszcza jej dłuższej części zabudowy) ponieważ jest to duży koszt. Drzwi z sypialni prowadzą na jeden balkon, a te z salonu na drugi balkon, który jest w całości przeszklony. 

Zaproponowane zmiany to dość duża rewolucja w mieszkaniu, ale zdecydowanie poprawi to jego funkcjonalność. 

Dotychczasowa sypialnia rodziców została podzielona na 2 pomieszczenia - pokój dziecka i dużą garderobę. Kąt sypialniany dla rodziców został wydzielony w salonie. Sypialnia będzie potrzebna rodzicom tylko w nocy, życie rodziny będzie się skupiało głównie wokół salonu, dlatego warto zadbać by ta przestrzeń była wygodna i jak najbardziej obszerna. Ponadto dziecko w zaproponowanej opcji też będzie miało komfortowe warunki do nauki i zabawy. Dlatego nacisk został położony na powiększenie przestrzeni w części dziennej mieszkania i sypialni dziecka.

Sypialnia dla dziecka Sypialnia dla dziecka
Rys.1. Rzut mieszkania - stan obecny. Rys.2. Rzut mieszkania - propozycja przebudowy.

W kuchni przy dłuższej ścianie zostaje dotychczasowa zabudowa, pozostałe meble przeniesione bliżej okna, można zabudować ich "plecy" i umieścić przy nich od strony salonu tv z szafką pod spodem.

W pokoju dziecka szafa (SZ), biurko (B) z krzesłem, półki na zabawki i książki, łóżko i szafka nocna.