Poprawiamy funkcjonalność mieszkania

Mamy problem z sensownym rozplanowaniem mieszkania. Największy problem stwarza nam rozmieszczenie jakiejś szafy w przedpokoju i w całym mieszkaniu. Zastanawiamy się nad otwarciem kuchni na salon. Kuchnia jest obecnie dość ciemna. Proszę o poradę, co można z tym mieszkaniem zrobić, żeby było jak najbardziej funkcjonalne.

W przedpokoju wygospodarowano miejsce na pojemne szafy ubraniowe. 

W wc sedes podwieszany - nad zabudową szafka na detergenty i papier toaletowy.

W sypialni rodziców podwójne łóżko, szafki nocne i szafa ubraniowa.

Druga sypialnia na razie będzie pokojem gościnnym - docelowo dla dziecka (na rysunku propozycja aranżacji tej drugiej opcji, by pokazać, jakie meble można tam umieścić - łóżko, biurko, szafę, szafki lub regał z półkami).

W większej łazience wanna z parawanem (W) umożliwiającym wzięcie prysznica w pozycji stojącej. Na ścianie z oknem za wanną zabudowa g - k wyłożona płytkami z półeczkami na kosmetyki. Po drugiej stronie zabudowa na wymiar z pralką pod blatem (P) i umywalką wpuszczaną w blat, pod nią szuflady na kosmetyki.

Kuchnia została otwarta na salon. Pozostawiono jedynie kawałek ściany przy wyjściu na balkon (do wys. 130 cm) po to, by można było za nią schować szafki kuchenne - a od strony salonu postawić szafkę z tv.

W salonie duża sofa, fotel, stolik kawowy. Dalej stół z 4 krzesłami. Przy ścianie na prawo od stołu szafki (zabudowa na całą ścianę).

W kuchni lodówkę (L) można zasłonić szafkami dostępnymi od strony salonu (ponownie zabudowa na całą ścianę).

Poprawiamy funkcjonalność mieszkania
Rys.1. Rzut mieszkania - stan obecny.
Poprawiamy funkcjonalność mieszkania
Rys.2. Rzut mieszkania - propozycja aranżacji.