Sposób na ukrycie rur

Mam problem z rurami w przedpokoju i kuchni - nie można ich zasłonić zabudową z płyt g-k (spółdzielnia zabrania). Jak można je w takim razie zakryć? Kolor ścian do będzie cappuccino, może je pomalować? W tym samym przedpokoju pod sufitem z prawem strony biegnie rura z gazem i wodą, ale nie możemy zrobić podwieszanego sufitu. Zastanawiamy się jedynie nad półeczką, ale bez ledów. Czy to dobry pomysł? 

Pomalowanie rur wystarczyłoby wtedy, gdy aranżacja dotyczyłaby loftu, czyli wnętrza pofabrycznego lub stylizowanego na takie. Wtedy widoczne rury są wręcz pożądane.

W mieszkaniu w bloku raczej należy je ukryć - o ile oczywiście jest taka możliwość. 

W tym przypadku idealnym rozwiązaniem będzie wspomniana półeczka. Nie zabudujemy rur (czego zrobić nie możemy), ale przynajmniej częściowo je zasłonimy, by nie rzucały się w oczy. W przedpokoju można na takiej półce umieścić książki (inspiracja poniżej).

Jeśli chodzi o kolor półki - biel (tak, jak sufit).

Rury pod sufitem, które wymagają częściowego zamaskowania Półki pod sufitem - można na nich umieścić książki lub zostawić je puste 
Rury pod sufitem, które wymagają częściowego zamaskowania. Półki pod sufitem - można na nich umieścić książki lub zostawić je puste, fot. www.pytanieomieszkanie.pl.