Otwarta kuchnia ze stołem

Nie mam pomysłu, jak zaaranżować moja kuchnię tak, aby była półotwarta na salon. Zależy mi też, aby znalazło się w niej miejsce na stół dla 4 osób. Ścianę oddzielającą kuchnię od salonu można zburzyć i postawić po drugiej stronie.

Ściana częściowo oddzielająca kuchnię od salonu została usunięta. Nie ma potrzeby dobudowywania ściany po drugiej stronie kuchni.

Wnęka po prawej stronie zabudowana w całości, bez blatu roboczego. Od lewej strony: lodówka (nad nią szafka), wysokie cargo (nad nim szafka), dalej piekarnik i mikrofalówka w zabudowie (pod piekarnikiem i nad mikrofalówką szafki), na końcu szafki z półkami.

Przy ścianie z oknem 2 szafki z szufladami, dalej szafka ze zlewem 2 - komorowym i koszami do segregacji śmieci, zmywarka (Z), szafka obrotowa z półką lub koszami obrotowymi, płyta grzewcza z szufladami pod spodem, szafka z szufladami, na końcu wysoki słupek meblowy (do sufitu) do przechowywania zastawy stołowej, kieliszków, alkoholu, itp. - dostęp do tej szafki od strony salonu. Do boku tego słupka przytwierdzony blat spełniający funkcję stołu.

Otwarta kuchnia ze stołem Otwarta kuchnia ze stołem
Rys.1. Rzut otwartej kuchni. Rys.2. Rzut otwartej kuchni - propozycja aranżacji.