Kolory w domu jednorodzinnym

Proszę o podpowiedź w kwestii wyboru kolorów ścian do domu i ocenę moich pomysłów: 1) do korytarza - Beckers Cotton Candy, 2) salon - Beckers Melon, filary i kominek białe, 3) kuchnia - Beckers Sunflower, meble śmietankowe, blat star galaxy oraz szyba orange i drewniana listwa odcinająca sufit od mebli w kolorze złoty dąb. Płytki w kuchni i korytarzu to Paradyż My Way Onice, a płytki w salonie jasny drewnopodobny kamień, na kominku marmur Daino Reale. Czy te kolory pasują do siebie na takich otwartych powierzchniach, czy należy je zmienić? 

Proponuję pomalować salon i korytarz takim samym kolorem - Cotton Candy firmy Beckers będzie dobrym wyborem. Część dzienna domu ma bardzo nieregularny kształt i dużą ilością ścian ustawionych pod różnym kątem. W takiej sytuacji wprowadzenie różnych kolorów na ścianach może spotęgować wrażenie chaosu. Warto wprowadzić mocniejsze akcenty kolorystyczne w formie mebli i dodatków, ale ściany powinny pozostać neutralnym tłem.

Jedynie w salonie 2 ściany przylegające do kominka nadają się do wykorzystania pod dekorację przyciągającą wzrok. Może to być tapeta z delikatnym wzorem lub masa dekoracyjna.

W kuchni kolor Beckers Sunflower będzie się ładnie komponował z opisanymi meblami, ale zastanowiłabym się jeszcze nad pomarańczową szybą na ścianie. Będzie co prawda pasowała do aranżacji kuchni, ale jest to dość intensywny kolor. Jeśli zdecydujemy się na mocniejsze akcenty kolorystyczne w salonie to ta pomarańczowa szyba będzie dobrym wyborem - wtedy cała aranżacja ma szansę być spójną. Jeśli jednak urządzimy część dzienną domu w delikatnych barwach, w aranżacji kuchni również należy podążać w podobnym kierunku.

Część dzienna domu wymagająca dopasowania kolorów ścian Część dzienna domu wymagająca dopasowania kolorów ścian - ściana z kominkiem
Część dzienna domu wymagająca dopasowania kolorów ścian - widok z salonu Część dzienna domu wymagająca dopasowania kolorów ścian - widok na salon
Część dzienna domu wymagająca dopasowania kolorów ścian.