Aranżujemy łazienkę

Proszę o pomoc w aranżacji łazienki w kolorach beżu i brązu. W miejscu wanny będzie kabina prysznicowa (bez brodzika). Chciałabym, aby w łazience zmieściły się jakieś meble, szafki na ręczniki i pralka. Jakie płytki oraz dekory zastosować?

W nowej aranżacji zamiast wanny mamy prysznic (kabina bez brodzika, 80 x 80 cm), szafkę z umywalką o szer. 80 cm z szufladami na kosmetyki pod spodem, podwieszaną miskę sedesową oraz zabudowę z pralką we wnęce.

Zabudowa, na której został podwieszony sedes została powiększona po to, by umieścić nad nią szafki - np. na papier toaletowy. Zabudowa Geberitu i szafki nad nim wykończone płyta (na zamówienie u stolarza) w taki sposób, by tworzyły jedną całość (taka sama szerokość i głębokość). 

Zabudowa z pralką - nad pralką uchylne fronty, za nimi półki na ręczniki, detergenty, miski, itp.

Aranżujemy łazienkę Aranżujemy łazienkę
Rys.1. Rzut mieszkania. Rys.2. Rzut łazienki - propozycja aranżacji.

W aranżacji proponuję wykorzystać płytki z kolekcji Ilma marki Tubądzin.

Cała podłoga w jasnych płytkach (Ilma Beige podłogowe), ściany w płytkach w tym samym kolorze ułożonych poziomo (Ilma Beige ścienne). 

Na ścianie z prysznicem i sedesem oraz na sąsiadującej (po lewej stronie) układamy dekory Listwa Ilma Ornament - cienkie paski - w układzie: dwie płytki gładkie + pasek dekoracyjny + dwie płytki gładkie + pasek dekoracyjny, itd. Na ścianie z sedesem paski wystarczy położyć do miejsca, w którym zaczyna się zabudowa za sedesem. Na ścianie z umywalką układamy paski na całej szerokości (pomijając miejsca za szafką z umywalką, ponieważ tam i tak nie będzie ich widać).

Zabudowę z pralką, zabudowę za sedesem oraz szafkę pod umywalkę robimy w kolorze orzechowym - będzie się bardzo ładnie komponował z płytkami na ścianach i podłodze.

Na ścianie między kominem a pralką grzejnik - suszarka.

Aranżujemy łazienkę Aranżujemy łazienkę
Przykładowe aranżacje z płytkami z proponowanej kolekcji Ilma marki Tubądzin, fot. Tubądzin.