Łóżko sypialniane w salonie

Proszę o poradę, czy udałoby się wygospodarować kącik sypialniany w salonie, aby nie zrobiło się ciasno i niewygodnie. Nie chcielibyśmy przenosić kuchni do dużego pokoju. Poza tym przydałaby się druga duża szafa (wnękową posiadamy przy wejściu do przedpokoju, ale jest niewystarczająca). Pokój ma wymiary 5,15 x 3,20 m.

Jeśli po prostu postawimy łóżko w salonie to zrobi się tam ciasno - poza tym przyjmowanie gości obok niego może być nie do końca komfortowe. Dlatego proponuję zainwestować w łóżko chowane w zabudowie. W razie potrzeby takie łóżko można podnieść i schować, by nie było widoczne. Jeśli pod stolikiem kawowym umieścimy siedziska (na kółkach lub po prostu pufy) - w razie przyjścia gości można po schowaniu łóżka wyciągnąć pufy i zyskać dodatkowe miejsca do siedzenia.

Obok łóżka szafa na ubrania, dalej tv na ścianie (pod nim szuflady, nad nim szafki z uchylnymi frontami), na końcu szafki z półkami (mogą być również na ubrania). Całość na zamówienie u stolarza (meble do sufitu).

Łóżko sypialniane w salonie Łóżko sypialniane w salonie
Rys.1. Rzut salonu. Rys.2. Rzut salonu - propozycja zagospodarowania i ustawienia łóżka.

Poniżej inspiracja do wykonania chowanego łóżka - w razie potrzeby można dodać chowany blat roboczy, który posłuży za biurko.

Łóżko sypialniane w salonie Łóżko sypialniane w salonie  Łóżko sypialniane w salonie 
Inspiracja do wykonania chowanego łóżka, fot. www.betterlivingdesigns.com