Pokoje na poddaszu

Planuje adaptację poddasza. Mam problem z rozplanowaniem pomieszczeń. Niestety poddasze jest dość niskie i są duże skosy. Proszę o poradę jak rozmieścić sypialnię dla rodziców z garderobą i pokój dla małego dziecka. Gdzie wstawić okna dachowe?

W sypialni rodziców łóżko zostało nieco cofnięte, by wygodniej się z niego korzystało. Za nim zabudowa przechodząca po bokach w szafki nocne.

Z sypialni przechodzi się do garderoby. Szafy z drążkami na ubrania zostały zlokalizowane w miejscach, gdzie wysokość dochodzi do 2 m, pozostałe szafki w pomieszczeniu mieszczą się pod skosem, a schowki na najrzadziej używane rzeczy przy samej ściance kolankowej.

W pokoju dziecka łóżko cofnięte na podobnej zasadzie, jak w sypialni rodziców - niskie szafki z szufladami. Na prawo od łóżka pod skosem półki i szafki na ubrania, w miejscu, gdzie wysokość pomieszczenia wynosi 2 m - szafy z drążkami. Przy ściance kolankowej po drugiej stronie pokoju półki i szuflady na zabawki, książki, itp. Do tego niemal centralnie stolik z krzesełkami, który na razie posłuży małemu dziecku do malowania i zabawy - w przyszłości w tym samym miejscu można postawić biurko do nauki.

Zaproponowane rozmieszczenie okien dachowych należy dopasować do istniejącej więźby dachowej - może się okazać, że potrzebna będzie korekta.

Pokoje na poddaszu Pokoje na poddaszu 
Rys.1 i 2. Rzut i przekrój poddasza. Rys.3 i 4. Rzuty poddasza - propozycja aranżacji. Zieloną linią zaznaczono miejsca, w których wysokość wynosi 2 m. Czerwoną przerywaną linią zaznaczono okna dachowe.